HSBC uruchamia chatbota cenowego AI dla opcji walutowych

forex-generator

Investment bank HSBC uruchomiła chatbot cenowy, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby dać klientom natychmiastowe ceny i analizy dla opcji wymiany walutowej (FX).

Nazwany Sympricot, chatbot wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego (NLP) do gromadzenia i analizowania informacji na temat koloru rynku, cen i płynności, w tym źródeł informacji, które w przeciwnym razie trudno uzyskać, takich jak wagi zdarzeń, analiza względnej wartości i wykresy szeregów czasowych zmienności.

HSBC powiedział, że system zmniejszy ryzyko operacyjne i wyeliminuje powtarzające się i niepotrzebne zadania ręczne wcześniej związane ze zbieraniem złożonych informacji handlowych dla klientów.

“Kluczowymi zaletami Sympricot są szybkość i łatwy dostęp do dokładnych informacji – często danych lub analiz, które w przeciwnym razie byłyby trudne do uzyskania”, powiedział Allen Li, globalny szef eRisk dla opcji walutowych w HSBC.

Nowe rozwiązanie technologiczne jest najnowszym na długiej liście ogólnobranżowych wysiłków na rzecz wdrożenia sztucznej inteligencji w swoich firmach rynkach.

W zeszłym roku Northern Trust wdrożyło nowe modele uczenia maszynowego dla biznesu rozwiązań do zarządzania walutami FX, podczas gdy UBS ogłosił, że wdrożył AI do danych w ramach swojej platformy o stałym dochodzie Bond Port.

Powiedział, że niektóre firmy po stronie kupna zaczynają badać wykorzystanie nowych technologii w ramach własnych operacji handlowych FX.

W czerwcu zarządzający aktywami Vanguard ogłosił, że współpracował z specjalistą od blockchain Symbiontem i innymi branżowymi wagami ciężkimi, w tym BNY Mellon, State Street i Franklin Templeton, aby zastosować DLT do procesów handlowych FX forwards. Projekt obejmował ukończenie pilotażu, w ramach którego Vanguard symulował wiele 30-dniowych kontraktów terminowych fx z innymi graczami z branży, w dowód koncepcji, który sprawdza, w jaki sposób firmy mogą handlować rynkami OTC w sieci DLT w przyszłości.

Post HSBC uruchamia chatbot cen AI dla opcji walutowych pojawił się jako pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*