JP Morgan wykonuje handel repo z blockchain po pilotażu z Goldman Sachs i BNY Mellon

forex-generator

JP Morgan przeprowadziła transakcję repo za pomocą wewnętrzną aplikację blockchain po udanych symulacjach z Goldman Sachs i BNY Mellon.

Intraday transakcji repo został rozliczony natychmiast na platformie blockchain Onyx i zamienione zdigitalizowanych amerykańskich obligacji skarbowych na dolara JP Morgan kryptowaluta znana jako JPM Coin.

JP Morgan powiedział, że technologia blockchain ułatwiła natychmiastowe rozliczenie i dojrzałość transakcji repo w godzinach, a nie dniach i tworzy nowe sposoby dostępu do płynności w ciągu dnia.

“Obecny rynek repo ma pewne nieefektywności techniczne, a my zidentyfikowaliśmy technologię blockchain jako sposób na zmniejszenie profilu ryzyka intraday naszych klientów”, powiedział Scott Lucas, szef rynków technologii rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) w JP Morgan.

“Wdrażając blockchain, stworzyliśmy nowe możliwości usprawnienia procesów operacyjnych i przyspieszenia rozliczania repo. Nasze nowe rozwiązanie pomoże odblokować uwięzione kieszenie płynności do użytku w ciągu dnia i pozwoli na zmniejszenie profili ryzyka dla naszych klientów i JP Morgan.”

JP Morgan opracował platformę blockchain za pośrednictwem nowej jednostki biznesowej Onyx, która zajmuje się skalowaniem i komercjalizacją technologii, koncentrując się na produktach i usługach za pomocą JPM Coin. Bank zakończył symulację transakcji podobnych do transakcji repo przy użyciu blockchain z Goldman Sachs i BNY Mellon jako agentem trójstronnym.

“Jest to ekscytujący projekt, który wyraźnie podkreśla, gdzie blockchain przedsiębiorstwa może rozwiązać rzeczywisty problem w systemie finansowym i czekamy na życie na początku 2021 roku”, powiedział Mathew McDermott, globalny szef zasobów cyfrowych w Goldman Sachs.

Banki inwestycyjne, podmioty zarządzające aktywami i giełdy na całym świecie coraz częściej badają wykorzystanie technologii blockchain do procesów handlowych i rozliczeniowych.

W czerwcu Vanguard współpracował ze specjalistą od blockchain Symbiont, BNY Mellon, State Street i FranklinEm Templetonem nad pilotem blockchain dla handlu fx forwards. Pilotaż wykazał, że rynek forwards może realizować i dokumentować transakcje na jednym niezmiennym rekordzie, jednocześnie przenosząc i rozliczając zabezpieczenia natychmiast.

Elsewhere, Commerzbank, Deutsche Börse i MEAG zakończyły rozliczenie handlu repo na rynku wtórnym z technologią blockchain przy użyciu dostawy w porównaniu z płatnością i transferem tokenizowanej gotówki.

Post JP Morgan wykonuje handlu repo z blockchain po pilotażu z Goldman Sachs i BNY Mellon pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*