JP Morgan zapłaci 250 milionów dolarów kary za błędy w zarządzaniu ryzykiem 

forex-generator

US bank inwestycyjny JP Morgan zapłaci 250 milionów dolarów kary po Office for Comptroller of the Currency (OCC) wydał akcję za błędy zarządzania ryzykiem.

Amerykański organ nadzoru regulacyjnego powiedział, że bank miał słabe ramy zarządzania ryzykiem i kontroli, w tym nieodpowiednie kontrole wewnętrzne i niewystarczający system audytu, w całej swojej działalności powierniczej przez kilka lat. 

Te niewystarczające praktyki zarządzania ryzykiem doprowadziły do “niebezpiecznych lub niezdrowych praktyk”, stwierdziłOOCC, i wystarczających środków, aby uniknąć konfliktu interesów. OCC powiedział, że JP Morgan zaprzeczył jego ustaleń, ale wyraził zgodę na zamówienie i naprawił braki, które doprowadziły do tej kary.

We wrześniu, JP Morgan został zobowiązany do zapłaty 920 milionów dolarów, największa grzywna w historii za swoją działalność handlową, po przyjęciu jego metali szlachetnych i amerykańskich skarbców biur handlowych zaangażowanych w nielegalny system fałszowania, który trwał osiem lat.

Bank zawarł równoległe porozumienia z Amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, Commodity Futures and Trading Commission (CFTC) i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), co doprowadziło do rekordowej kary za nielegalną działalność handlową.

W odpowiedzi na zarzuty, JP Morgan powiedział w oświadczeniu, że zawarł trzyletnią umowę o odroczonym ściganiu z Departamentem Sprawiedliwości.

Post JP Morgan zapłacić 250.000.000 dolarów kary za błędy zarządzania ryzykiem pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*