Komisja Europejska dochodzenie w sprawie Deutsche Bank i Rabobank w sprawie kartelu handlowego obligacji

Główna » Sprzedaj stronę » Komisja Europejska dochodzenie w sprawie Deutsche Bank i Rabobank w sprawie kartelu handlowego obligacji
Wysłany przez:
forex-generator

Komisja Europejska bada obecnie, czy Deutsche Bank i Rabobank naruszyły przepisy antymonopolowe UE, zmawiając zniekształcenie konkurencji poprzez kartel handlowy obligacji.

W latach 2005-2016 Deutsche Bank i Rabobank rzekomo udostępniali poufne informacje oraz skoordynowane strategie cenowe i handlowe za pośrednictwem wiadomości e-mail i komunikacji czatu online podczas handlu władcą denominowaną euro, SSA, objętych i rządowymi obligacją gwarantowaną obligacje gwarantowane.

Po decyzji o złomowaniu ugody z bankami z powodu braku postępu, nadzorca jest teraz procesem przestrzegania procedury antymonopolowej, która polega na oferowaniu stronom prawa do odpowiedzi i wykonywania obrony. Jeśli po zakończeniu tej procedury Organ Organdog znajduje dowody naruszenia, może zabraniać zachowania i nałożyć grzywnę w wysokości do 10% rocznego obrotu firmy.

“Deutsche Bank aktywnie współpracował z Komisją Europejską w tej sprawie, w wyniku czego otrzymał immunitet warunkowy ”, powiedział Deutsche Bank w oświadczeniu.

“Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, Deutsche Bank nie oczekuje kary finansowej. Ponieważ jest to trwające dochodzenie, nie możemy komentować dalej”.

Rabobank nie odpowiedział na prośbę o komentarz w momencie wydawania.

Dochodzenie jest trzecim tego rodzaju w ciągu ostatnich kilku lat po pięciu dużych bankach inwestycyjnych – Barclays, Royal Bank of Scotland (RBS), Citigroup, JP Morgan i MUFG – otrzymali grzywny w wysokości około 1 miliarda euro przez władze w Europie w 2019 r. Za udział w kartelach w celu złożenia rynku spot walutowych dla 11 walut.

Niedawno w 2021 r., W dwóch oddzielnych kartelach obligacji, Nomura, UBS i UNCREDIT w maju i Bank of America Merrill Lynch, kredyt Agricole i Credit Suisse w kwietniu zostały ukarane grzywną w wysokości 371 EUR i 28 milionów EUR.

Pojawił się bardziej rozpowszechniony zacisk na nieuregulowanych kanałach komunikacji, takich jak WhatsApp od regulatorów na całym świecie, ponieważ przypadki te stają się bardziej powszechne.

amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) potwierdziła w listopadzie, że jej kary egzekucyjne wzrosły do ​​rekordu w rządowym roku podatkowym, a jego całkowite działania egzekucyjne wyniosły 6,4 miliarda dolarów grzywny, w porównaniu z 3,9 miliarda dolarów w ubiegłym roku. Grzywny w zakresie korzystania z usług przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp do prowadzenia działalności, w dużej mierze spowodowały ten wzrost. Bank of America otrzymał grzywnę w wysokości 200 milionów dolarów z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w lipcu dotyczącą korzystania z “niezatwierdzonych urządzeń osobistych”, dołączając do JP Morgan i Morgan Stanley, którzy również otrzymali grzywny z wielu milionów dolarów od grzywny z regulator w tym samym miesiącu.

Komisja Europejska prowadząca dochodzenie w sprawie Deutsche Bank i Rabobank w sprawie kartelu handlowego obligacji pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*