Kto pamięta projekt COBA?

Główna » Rozporządzenie » Kto pamięta projekt COBA?
Wysłany przez:
forex-generator

Jako plany potencjalnej skonsolidowanej taśmy nadal gotują się w Europie i w Wielkiej Brytanii, wydaje się, że skinął głową COBA w aktualizacji regulacyjnej w tym tygodniu w handlu.

pierwotnie planowane zostanie uruchomienie w pierwszej połowie 2013 r. Inicjatywa została ugotowana przez weteranów branży Graham Dick i Marka Schaedel w 2012 r. Model zamierza zwolnić obawy dotyczące kosztów skonsolidowanej taśmy za pośrednictwem modelu o stałej cenie: w tym €, w tym € € 69 dla adresowalnej płynności, 39 € za zdarzenia raportowania (tj. Transakcje techniczne, w których inwestorzy niekoniecznie mogli uczestniczyć) oraz 99 € za pan-europejską najlepszą ofertę i ofertę.

Ramy komercyjne modelu były również przeznaczone – podobnie jak obecne propozycje przedstawione na koniec 2021 r . Na przykład transakcje aukcyjne byłyby wyższe niż dane z miejsc, które importuje ceny z miejsc tworzenia cen, ponieważ wynikają one z udziału w książce o otwartym rzędu. Samo

COBA byłby administratorem taśm odpowiedzialnego za alokacja przychodów, rozliczenie, zgodność i licencjonowanie dostawców, którzy chcieli rozpowszechniać taśmę. Dostawcy byliby następnie zachęcani do konkurowania na podstawie reguł opracowanych przez COBA. Inicjatywa

nigdy nie polegała jednak na opuszczeniu gruntu i ostatecznie została całkowicie porzucona w marcu 2013 r. Z powodu braku wsparcia ze strony dostawców i uczestników oraz z powodu braku jakości zgłoszonych transakcji od systematycznych internalizacyjnych i przewagi (OTC) handlowy.

“Wiele wyzwań wokół europejskiej skonsolidowanej taśmy dzisiaj jest takich samych jak te, które zostały omówione 10 lat temu, kiedy ja i Mark Schaedel uruchomiliśmy projekt COBA”, powiedział Dick. Głównym powodem, dla którego COBA nie latał, było to, że pomimo dość szerokiego wsparcia branżowego, jako inicjatywa prywatna, nie byliśmy w stanie uzyskać konsensusu ze wszystkich giełd i MTF, aby wnieść swoje dane do CT [skonsolidowana taśma]. Obowiązkowe wkłady są zatem niezbędnym elementem dla każdego CT do latania. Po uzyskaniu nakazanego zestawu danych teoretycznie wszystkie kwestie techniczne i komercyjne, jednak skomplikowane powinny być rozwiązane. ”

Brak ponad

Dokładnie 10 lat później, a branża nie ma dalszych prób wdrożenia skonsolidowanego źródła danych. W aktualizacji Capital Markets Union (CMU) w listopadzie Europa zaproponowała wdrożenie pojedynczego skonsolidowanego dostawcy taśm po handlu w czasie rzeczywistym na klasę aktywów. Wielka Brytania poszła w ich ślady w ramach aktualizacji hurtowej recenzji rynków (WMR) w kwietniu tego roku, ustanawiając luźne plany dla jednego dostawcy taśm lub wielu, ale nie udaje się Aby podać szczegółowe informacje na temat tego, czy taśma byłaby w czasie rzeczywistym, czy przed/po handlu.

Niezależnie od tego, czy taśma jest zaimplementowana po obu stronach kanału w dowolnym momencie, który jest szeroko spekulowany. W ostatnich tygodniach odnowiono nacisk z Francji, aby ustanowić uzgodnioną propozycję przedstawienia parlamentu europejskiego, handel rozumie, w tym plany na taśmę przed handlem w czasie rzeczywistym z modelem przychodów, który nagradza wszystkich współpracowników.

Jednak negocjacje wzbudziły obawy innych narodów, które mają moc, aby zahamować plany razem. Źródła znające tę sprawę potwierdziły w zeszłym tygodniu handel, że Niemcy prowadzą opozycję do taśmy w celu ochrony obecnej wymiany Deutsche Borse. Dzięki infrastrukturze prawnej Unii Europejskiej ustanowiła tak, jak jest, większe narody mają uprawnienia do zawetowania planów. Dziesięć lat i możemy zobaczyć jeszcze jedną Skonsolidowany model taśmy zarumienił się przed jego lataniem.

“Obecna negocjowana propozycja rozwiązań dla poprzedniego braku mandatu wkładu, ale pozostaje nieuchwyt w kwestii braku zgłoszonej jakości transakcji. Istnieje wiele powodów, dla których decydenci nadal nie zdają mandatu z MiFID – Schaedel powiedział Schaedel Handel.

Post, który pamięta projekt COBA? Pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*