LCH wprowadza rozliczenia na rynek instrumentów pochodnych Oslo Børs

forex-generator

The London Stock Exchange Group (LSEG) clearinghouse LCH SA poszedł na żywo rozliczeń na rynku instrumentów pochodnych w Oslo Børs.

Od migracji pięciu nowych członków są teraz rozliczeń notowanych kontraktów kapitałowych instrumentów pochodnych dla norweskich pojedynczych akcji i indeksów na Oslo Børs, LCH powiedział.

Inni członkowie notowanej na giełdzie usługi rozliczania instrumentów pochodnych LCH SA mogą teraz rozszerzyć swoje istniejące członkostwo w oslo børs, a dwóch istniejących członków już się zarejestrowało.

“Cieszymy się, że rozszerzamy nasze relacje z Euronext, aby oferować rozliczanie na rynku instrumentów pochodnych Oslo Børs”, powiedział Christophe Hémon, dyrektor generalny LCH SA. “Jest to dla nas znaczący krok, ponieważ nadal zwiększamy liczbę produktów i systemów obrotu dostępnych dla naszych członków rozliczających.”

Euronext, który w zeszłym roku nabył Oslo Børs, od 2019 roku przenosi działalność handlową giełdy na swoją własną platformę handlową Optiq. W listopadzie potwierdziła, że z powodzeniem przeprowadziła migrację akcji pieniężnych Oslo Børs, produktów strukturyzowanych i operacji rynkowych funduszy giełdowych (ETF).

“LCH SA ma duże doświadczenie w dostarczaniu rynkowi solidnych rozwiązań do zarządzania ryzykiem w wielu produktach. Połączenie z LCH będzie wspierać rozwój naszej bazy członkowskiej, poprzez wejście na pokład bardziej zróżnicowanego zestawu firm członkowskich”, powiedział Øivind Amundsen, dyrektor generalny Oslo Børs.

Amundsen został mianowany dyrektorem generalnym Oslo Børs w styczniu po tym, jak pełnił funkcję szefa notowań Euronext w Norwegii i międzynarodowych notowań od czasu zakończenia przejęcia.

Post LCH uruchamia rozliczenia dla Oslo Børs rynku instrumentów pochodnych pojawił się pierwszy na handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*