LCH zapewnia rozliczanie akcji Euronext będących przedmiotem obrotu w Cboe Europe

Główna » Kup stronę » LCH zapewnia rozliczanie akcji Euronext będących przedmiotem obrotu w Cboe Europe
Wysłany przez:
forex-generator

LCH zapewnia rozliczanie akcji Euronext będących przedmiotem obrotu w Cboe EuropeCentral kontrahent rozliczeniowy (CCP) LCH SA będzie świadczył usługi rozliczeniowe dla akcji Euronext, które są przedmiotem obrotu za pośrednictwem brytyjskich ksiąg zamówień Cboe Europe za pośrednictwem modelu “preferowanego CCP”.

Ruch oznacza, że uczestnicy rynku handlujący papierami wartościowymi Euronext w księgach zamówień Cboe Europe BXE i CXE mogą wybrać LCH EquityClear jako swojego dostawcę rozliczeniowego, pod warunkiem że obaj kontrahenci transakcji wybrali LCH jako preferowaną izbę rozliczeniową.   

“Cieszymy się, że współpracujemy z LCH SA, aby poszerzyć wybór miejsc rozliczeniowych dostępnych dla naszych klientów”, powiedział David Howson, prezes Cboe Europe. “To pokazuje nasze zaangażowanie w otwarty dostęp i konkurencyjne rozliczanie europejskich akcji i cieszymy się na kontynuowanie naszej współpracy w celu świadczenia tej ważnej usługi pohandlowej dla naszych klientów.”

LCH dodał, że połączenie z Cboe Europe umożliwi członkom konsolidację działalności rozliczeniowej dla zapasów Euronext za pośrednictwem jednej ej rzesówki w celu zwiększenia wydajności.

“Cieszymy się, że połączyliśmy naszą usługę EquityClear z Cboe Europe”, powiedział Christophe Hémon, dyrektor generalny LCH SA. Jest to ostatni kamień milowy w naszej strategii, aby zwiększyć liczbę systemów obrotu akcjami dostępnych dla naszych członków rozliczeniowych.  Nasi członkowie rozliczający mogą teraz korzystać z większych możliwości i efektywności w zakresie kompeterarytizacji, decydując się na konsolidację rozliczeń w LCH SA.”

Cboe Europe przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w zakresie nowych instrumentów pochodnych po zamknięciu przejęcia europejskiego izby rozliczeniowej EuroCCP.

Nowy biznes ma zostać uruchomiony w pierwszej połowie 2021 roku. Rynek z siedzibą w Amsterdamie początkowo będzie oferować handel kontraktami terminowymi na akcje i opcjami opartymi na sześciu indeksach Cboe Europe.

Gdzie indziej, LCH niedawno uzyskał status CCP państwa trzeciego od Komisji Europejskiej po zakończeniu okresu przejściowego brexitu. Status ten oznacza, że LCH może nadal świadczyć usługi rozliczeniowe na rzecz klientów w Unii Europejskiej od 1 stycznia 2021 r., natomiast ostatnia decyzja Komisji Europejskiej w sprawie równoważności obowiązuje przez 18 miesięcy do dnia 30 czerwca 2022 r.

Post LCH w celu zapewnienia rozliczania akcji Euronext notowanych w Cboe Europe pojawił się jako pierwszy na giełdzie.