London Stock Exchange Group planuje brexit bez umowy

forex-generator

London Stock Exchange Group planuje brexit bez umowyLSEG paneuropejskiego systemu obrotu akcjami Turquoise wydała plan awaryjny, który wejdzie w wpływ w przypadku brexitu bez porozumienia. 

Giełda papierów wartościowych potwierdziła, że papiery wartościowe Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) będą dostępne do obrotu na swojej holenderskiej platformie MTF obsługiwanej przez Turkus Global Holdings Europe B.V, zgodnie z planem.

Obecny wszechświat instrumentów byłby dostępny do obrotu na MTF obsługiwanym przez Turquoise Global Holdings Limited, jej oddział w Wielkiej Brytanii.

“Turkus może potwierdzić, że planuje powołać się na swoje plany awaryjne dotyczące brexitu w poniedziałek 30 listopada 2020 r., chyba że odpowiednie decyzje dotyczące równoważności w celu umożliwienia usług transgranicznych między UE a Wielką Brytanią zostaną uzgodnione przed tą datą” – powiedział LSEG w oświadczeniu.

LSEG podąża za innymi głównymi uczestnikami rynku, którzy również przygotowują się do impasu negocjacyjnego. Londyński CBOE utworzyło centrum amsterdamskie, podczas gdy londyńska giełda Aquis Exchange utworzyła centrum w Paryżu.

Turkusowa próba ubioru klienta odbędzie się 7 listopada, co jest obowiązkowe dla wszystkich członków, stwierdził LSEG.

członków państw trzecich po okresie przejściowym brexitu będzie musiało dostarczyć Turkusowi informacji, aby umożliwić im wywiązanie się z obowiązków sprawozdawczych dotyczących transakcji.

Ponadto klienci, którzy mogą zostać członkami państwa trzeciego po okresie przejściowym, muszą przejść test zgodności do dnia 13 listopada.

Na początku tego miesiąca, EY usług finansowych Brexit tracker potwierdził, że ponad 7500 miejsc pracy w usługach finansowych zostały przeniesione z Wielkiej Brytanii w ramach przygotowań do brexitu z 1,2 bilionów funtów aktywów z 24 firm finansowych oczekuje się.

Tracker ujawnił, że 400 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii usług finansowych przeniesiony w ostatnim kwartale sam, biorąc całkowitą liczbę miejsc pracy opuszczających Wielką Brytanię od referendum do ponad 7500, EY potwierdzone w raporcie.

Grupa Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie planuje brexit bez porozumienia pojawił się jako pierwszy na the TRADE.