LSEG finalizuje przejęcie Refinitiv o wartości 27 mld USD

forex-generator

The London Stock Exchange Group (LSEG) zakończyła transformacyjne przejęcie giganta danych i analityki Refinitiv za 27 mld USD. 

LSEG pracuje nad zamknięciem transakcji od prawie półtora roku, po potwierdzeniu planów nabycia Refinitiv w sierpniu 2019 roku.

Transakcja miała zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2020 r., ale Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie transakcji po tym, jak wyraziła obawy, że połączenie może zahamować konkurencję w zakresie handlu obligacjami i danych rynkowych.

Po miesiącach zawieszenia, umowa osiągnęła punkt zwrotny w tym miesiącu, kiedy regulator UE ostatecznie zatwierdził nabycie, pod warunkiem, że LSEG sprzeda swoją platformę handlową Borsa Italiana i platformę transakcyjną obligacji MTS. Paneuropejska giełda Euronext zgodziła się w październiku na przejęcie Borsy Italiana, w tym MTS, za 4,3 mld euro.

David Schwimmer, dyrektor generalny LSEG, powiedział na imprezie branżowej w 2019 roku, że transakcja była napędzana ciągłymi zmianami w całej branży, w tym rosnącym znaczeniem danych i analityki oraz przejściem na handel elektroniczny i wieloskładniowy.

Refinitiv zaoferuje również LSEG trasę do rynków walutowych po raz pierwszy i poszerzy globalny zasięg giełdy pod względem zasięgu na rynkach wschodzących i wzrostu.

“Zakończenie przejęcia Refinitiv oznacza ważny kamień milowy w historii LSEG”, Schwimmer skomentował zakończenie. “Cieszę się, że mogę powitać naszych nowych dyrektorów, akcjonariuszy, kierownictwo wykonawcze i wszystkich nowych kolegów Refinitiv dołączenia lseg.”

“Ta transformacyjna transakcja łączy dwie wysoce komplementarne globalne firmy o wspólnym zaangażowaniu w filozofię otwartego dostępu, współpracując z klientami. LSEG jest dobrze przygotowany do długoterminowego zrównoważonego wzrostu w szybko zmieniającym się krajobrazie jako wiodący globalny dostawca infrastruktury i dostawcy danych na rynkach finansowych.”

Post LSEG kończy 27 miliardów dolarów nabycie Refinitiv pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*