Migracja: przejście od strony sprzedaży do strony kupna

Główna » Kup stronę » Migracja: przejście od strony sprzedaży do strony kupna
Wysłany przez:
forex-generator

Migracja: przejście od strony sprzedaży do strony kupnaWhen adresowanie kluczowych różnic między stylem życia po stronie sprzedaży lub buy-side przedsiębiorcy wyrażenie “trawa jest zawsze bardziej ekologiczne” nigdy nie było bardziej odpowiednie … czy to prawda? Każdego roku osoby przechodzą od strony kupna do strony sprzedaży lub odwrotnie. Ale dlaczego więcej przedsiębiorców przejście do buy-side zamiast na odwrót?

Według Michaela Wernera, dyrektora rynków globalnych w firmie wyszukiwania wykonawczego Sheffield Haworth, która rekrutuje do kupna i sprzedaży, więcej osób przechodzi z pozycji sprzedawcy na stanowiska kupca, ponieważ ze względu na mniejsze marże kompensacyjne we wszystkich dziedzinach. Środowisko pracy jest również ogólnie postrzegane jako bardziej stresujące w bankach i brokerach.

“Rośnie konsensus, że miejsce kupna po stronie jest bardziej atrakcyjne niż po stronie sprzedaży. W rzeczywistości masz do czynienia z odwrotną stroną medalu, która wiąże się z różnymi naciskami i nowym zestawem wyzwań”, mówi Werner. “Buy-side jest postrzegana jako mniej stresujące miejsce do pracy – chociaż wielu inwestorów funduszy hedgingowych i kilku długich dealerów będzie się zdecydowanie nie zgadzać. Każdy jest zmuszony zrobić więcej za mniej i czuć się zagrożony przez automatyzację, ale te tematy rozgrywają się przez dłuższy czas po stronie kupna i może być większe poczucie bezpieczeństwa pracy.”

Obrót jest napędzany przez indywidualne cele sprzedaży i sprawozdania z zysków i strat. Stwarza to kolejną presję na wykonywanie zadań i sprawia, że bezpieczeństwo pracy jest mniej pewne, wyjaśnia Adrian Biesty, szef działu handlu w Lombard Odier Investment Managers.

“Brak nieustępliwości celu sprzedaży na plecach to prawdopodobnie jedna rzecz, która popycha wiele osób [po stronie kupna]. Wiesz, nie trzeba robić figury co roku. Po stronie kupna jest dużo więcej bezpieczeństwa” – dodaje.

Jako przedsiębiorca po stronie sprzedaży, godziny pracy są dłuższe niż po stronie kupna ze względu na charakter działalności. Jednak nie jest to jeden rozmiar pasuje do wszystkich sytuacji. Jeśli, na przykład, pracujesz w bardziej transakcji napędzane rolę w banku inwestycyjnym, a następnie osoba może oczekiwać, aby pracować do 80 godzin tygodni, aby zaspokoić potrzeby klientów.

Z drugiej strony, godziny pracy dla roli na rynkach publicznych są bardziej przewidywalne, ponieważ działasz w godzinach rynkowych. Ponadto, badając sferę private equity po stronie kupna, istnieje podobne oczekiwanie, że osoby fizyczne dłuższe godziny, gdy oferty są na stole. Mając to na uwadze, godziny pracy po stronie sprzedaży są nieznacznie dłuższe niezależnie od tego.

Balance po stronie kupna

Elastyczne godziny pracy były w czołówce wielu dyskusji rynkowych w branży instytucjonalnej w 2020 r. i stają się coraz bardziej pożądane przez osoby pracujące w handlu. Ale to może być trudniejsze do wdrożenia przez front-office funkcji w bankach lub brokerów ze względu na krótkoterminowy reaktywny charakter relacji z klientem, mówi jeden globalny szef handlu po stronie kupna, mówiąc pod warunkiem anonimowości.

Amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs był pierwszą główną instytucją po stronie sprzedaży, która zajęła się kwestią godzin pracy dla swoich handlowców za pomocą “zasady sobotniej”, która została wdrożona w 2013 r. Zasada wymaga, aby pracownicy są poza biurem od 21:00 w piątek do 9 rano w niedzielę.

Podobnie, JP Morgan wprowadził w 2013 r. program “Chronione weekendy”, w ramach którego juniorom zakazano pracy przez jeden pełny weekend w miesiącu. Bank of America Merrill Lynch i Barclays wdrożyły w 2014 r. między innymi programy.

“Równowaga między pracą a stylem życia jest lepsza po stronie kupna w porównaniu z wybrzuszeniem lub graczami drugiego poziomu, szczególnie tam, gdzie są zaangażowani na rynkach kapitałowych”, wyjaśnia Alex Jenkins, główny przedsiębiorca w Polar Capital, który wcześniej pracował po stronie sprzedaży. “Długość dnia, jeśli masz kilka ofert w ciągu tygodnia będzie od 6 rano i to jest dużo zapytać ludzi.”

Historycznie, dłuższe godziny oczekiwane od handlowców handlowych były uzasadnione większą rekompensatą. Ale w ostatnich latach, rekompensata została zepchnięta zarówno po stronie kupna i sprzedaży przez brak działalności handlowej po drugiej stronie ulicy i rosnące koszty handlu. Jednocześnie systemy odroczenia premii zmusiły przedsiębiorców do zobowiązania się do dłuższych okresów służby, aby uzyskać dostęp do należnych im premii pieniężnych: “Z odsetkami za akcje, musisz pozostać w firmach znacznie dłużej”, dodaje Jenkins.

Oznacza to, że ogólnie rzecz biorąc, przedsiębiorcy mogą zarabiać więcej pieniędzy po stronie sprzedaży, ale nie są już znacznie liczniejsze, co utrudnia ważenie między pracą po stronie kupna a stroną sprzedaży. Z banków i brokerów nie oferuje już obietnicę dość znacznie wybrzuszenia (ale wybrzuszenia jednak) paycheques, bilans stylu życia po stronie kupna staje się coraz bardziej atrakcyjne.

“Dla osób starszych po stronie praca z pewnością nie jest tak lukratywna jak kiedyś, a jest ich coraz mniej stanowisk dyrektorskich”, dodaje Werner. “Z wynagrodzenia po stronie kupna zbieżne może być patrząc na 10 do 20% mniej zabrać do domu zapłacić [po stronie kupna], który jest o wiele łatwiej dostać głowę wokół niż 50% cięcia płac. W zależności od twojej osobistej sytuacji, przejście od strony sprzedaży do strony kupna może zacząć wyglądać bardzo atrakcyjnie.”

Premie w akcje, szczególnie w 2020 r., powinny być nieprzewidywalne. Rynki radziły sobie dobrze pomimo zmienności spowodowanej pandemią, ale banki na poziomie grupy niekoniecznie radziły sobie dobrze. Może to oznaczać, że niektórzy handlowcy są pozostawione z kieszeni.

“Jak banki z ciężko dotkniętych przedsiębiorstw korporacyjnych i konsumenckich konkurować o talenty z wyspecjalizowanych domów maklerskich i buy-side będzie wyzwaniem, a nie każdy będzie to dobrze”, ostrzega Werner.

Jak premie dla handlowców sprzedaży są zależne od ogólnych wyników firmy, wysiłki mogą czasami przejść bez nagrody, jeśli inne działy biznesu walczą, zgodnie z Jenkins. Ale po stronie buy-side, wszyscy pracują na rzecz tego samego celu.

“Pod koniec roku można było dać absolutnie wszystko firmie, nie wziął żadnych świąt lub chorych dni, ale bonus ma wpływ na fakt, że jeden z innych zespołów miał zły rok”, mówi. “To trudna pigułka do przełknięcia. Po stronie sprzedaży, jest więcej indywidualnego aspektu, podczas gdy po stronie kupna jest więcej aspektu zespołowego – ale nadal z poczuciem indywidualnych osiągnięć.”

Wiewatość

Z kompresją marży i rosnącymi kosztami handlowymi we wszystkich dziedzinach, fala junioryzacji przetoczyła się w handlu, ponieważ organizacje starają się stać się bardziej opłacalne, a firmy starają się robić więcej za mniej. Na różnych parkietach w ciągu ostatniej dekady doszło do juniorizacji, ponieważ ludzie opuszczają stanowiska i nie są zastępowani, co może być bardzo demoralizujące.

Ponadto handlowcy mają tendencję do pozostawanie w rolach po stronie kupna na dłużej, co oznacza, że dostęp do strony kupna jest ograniczony, ponieważ dostępnych jest mniej ról. Biesty ujawnia, że Lombard Odier Investment Managers ma zespoły w branży, które są razem od ponad 20 lat, dodając wagi do idei, że buy-side jest na ogół bardziej stabilny.

“Prawdopodobnie masz większą długowieczność w fotelu po stronie kupna, gdy jesteś w miłej roli pracując z dobrymi zarządzającymi funduszami. Nie ma możliwości, aby ktoś taki jak ja w takim miejscu będzie szukał mojej kolejnej roli”, wspomina Jenkins.

Jednak ta stabilność może prowadzić do braku nowego DNA wchodzącego do puli talentów po stronie kupna. Werner wyjaśnia, że nowi pracownicy wydają się być przyrostowe uaktualnienia, a nie transformacji, co może być frustrujące, gdy szukasz do napędzania zmian i integracji najnowszych technologii handlowych.

“Z buy-side biorąc większą odpowiedzialność za najlepszą realizację może to spowodować pewne prawdziwe napięcie z biurka transakcyjnego i szerszego biznesu”, dodaje.

Banki i brokerzy mają jednak znacznie więcej możliwości dostępnych na poziomie podstawowym dla początkujących analityków ze względu na juniorizację i charakter sprzedaży firmy, a ten ciągły zastrzyk nowych talentów jest łajdakiem sukcesu firm.

Zarówno Jenkins, jak i Biesty zgadzają się, że umiejętności, których nauczyli się podczas pracy po stronie sprzedaży, były nieocenione dla ich ról na biurkach handlowych po stronie kupna.

“Może mój proces myślowy w tej sprawie jest inny, ponieważ pochodzę ze strony sprzedaży, ale posiadanie przedsiębiorcy, który jest przyzwyczajony do pokrywania wielu kont, zna różne części branży, jak działa operacja po stronie sprzedaży, jak działa prime, byłoby niezwykle przydatne dla biura handlowego po stronie kupna”, mówi Jenkins.

Niewielu przedsiębiorców dokonuje przejścia od strony kupna do strony sprzedaży, głównie dlatego, że relacje z klientami ograniczają im to. Biura handlu sprzedaży w bankach i brokerów jest mało prawdopodobne, aby zatrudnić od zarządzających aktywami, ponieważ nie można zobaczyć kłusownictwo od klientów, które dostarczają kawałki swoich przychodów.

“Nie widzimy wiele ruchów od strony kupna do strony sprzedaży, chyba że ktoś wraca po stint buy-side”, wyjaśnia Werner. “Często brakuje im szumu podłogi lub dynamiki banku, który nigdy nie docenił. Banki są również zdenerwowany kłusownictwo najlepszych talentów od swoich klientów, choć odwrotnie rzadko jest prawdą. 

Strona sprzedaży oferuje większą ilość możliwości dla osób z nadzieją z apetytem na chwałę. I choć trawa jest z pewnością uważana za bardziej ekologiczną, być może jest to rytuał przejścia handlowców musi przejść przed migracją do buy-side na zimę.

Po migracji: przejście od strony sprzedaży do strony kupna pojawił się pierwszy na HANDLU.