Nasdaq wprowadza zmodernizowaną platformę ryzyka dla brokerów po stronie sprzedaży i rozliczeń

Główna » Technologia » Nasdaq wprowadza zmodernizowaną platformę ryzyka dla brokerów po stronie sprzedaży i rozliczeń
Wysłany przez:
forex-generator

Nasdaq wprowadza zmodernizowaną platformę ryzyka dla brokerów po stronie sprzedaży i rozliczeńUS giełdy Nasdaq zaprezentował ulepszoną wersję swojej chmurowej platformy ryzyka dla banków, brokerów i firm rozliczeniowych, przy czym Sucden Financial jako pierwszy przyjął system. 

Platforma ryzyka Nasdaq jest pojedynczym punktem dostępu w czasie rzeczywistym dla firm brokerskich po stronie sprzedaży i rozliczeń, które wspierają zarządzanie ryzykiem między aktywami i obliczenia finansowania marży walutowej za pośrednictwem modelu dostarczania SaaS.

Umożliwia klientom konsolidację rozwiązań do zarządzania ryzykiem dla wielu klas aktywów w jedno rozwiązanie poprzez integrację źródeł danych rynkowych i modeli ryzyka.

“Kiedy zmienność wzrasta, zmieniają się zachowania handlowe i zarządzanie ryzykiem ewoluuje, więc nadal koncentrujemy się na opracowywaniu rozwiązań technologicznych, które pomagają chronić i utrzymać integralność rynków kapitałowych”, powiedziała Valerie Bannert-Thurner, starszy wiceprezes i szef rozwiązań biznesowych po stronie kupna i sprzedaży dla technologii rynkowych w Nasdaq.

“Dzięki nowym możliwościom wbudowanym w platformę ryzyka Nasdaq nasi klienci mogą rozwijać kontrolę ryzyka w czasie rzeczywistym i analizy w całym zasobach, miejscach i regionach.”

Nasdaq potwierdził również, że broker walutowy i dostawca płynności Sucden Financial stał się pierwszym klientem, który przyjął platformę do zasilania swojego nowego systemu zarządzania ryzykiem wieloskładnikowym.

“Skuteczne zarządzanie ryzykiem ma zasadnicze znaczenie dla naszych zróżnicowanych operacji”, powiedział Mike Coomber, chief risk officer w Sucden Financial. “Współpracowaliśmy z Nasdaq w celu opracowania potężnej platformy zarządzania ryzykiem wieloskładniowym w czasie rzeczywistym, która jeszcze bardziej poprawi wydajność w biznesie.”

Nasdaq niedawno rozpoczęła inicjatywę z brytyjskim bankiem inwestycyjnym Barclays, aby zaoferować klientom instytucjonalnym dostęp do głównej płynności banku.

Platforma jednego dealera, o nazwie BARX Book, będzie hostowana na platformie realizacji Nasdaq, gdzie będzie nadzorować swoją działalność, w tym niektóre elementy kontroli ryzyka i nadzoru.

Post pojawił się jako pierwszy na HANDLU.