Nie przygotowując się, przygotowujesz się do niepowodzenia

forex-generator

Some transakcje nie rozliczą się na czas, tak właśnie jest. A przynajmniej tak było. Europejski strażnik rynków kapitałowych zamierza teraz naprawić ten proces back-office, a skutki rozbrzmiewają aż do przedsiębiorców w front-office. To, co kiedyś było bardzo dużym problemem dla kogoś innego, teraz wylądowało na biurku handlowym.

Krótko mówiąc, system dyscypliny rozrachunkowej (SDR) będzie nakładał kary finansowe na nieudane transakcje, a jednocześnie wymaga obowiązkowego wpisowego. Buy-iny, które są obecnie używane z dyskrecją, ponieważ mogą powodować nieprzewidywalne koszty, będą wykorzystywane przez uczestników rynku do zarządzania ryzykiem rozliczenia w przypadku nieudanych transakcji, ponieważ kupujący idzie na rynek, aby zaopatrywać się w aktywa innej strony.

Inicjowanie wpisowego przeciwko upadającego kontrahenta stanie się obowiązkiem prawnym wynikającym z rozporządzenia od lutego 2022 r., z ograniczoną elastycznością w zakresie czasu zakończenia procesu. Wypłata różnicy między ceną wpisowego a rekompensatą gotówkową musi być również dokonana przez upadającego podmiotu handlowego.

Proces wpisowego jest co najmniej kontrowersyjny, a wiele osób twierdzi, że wpłynie to na płynność rynku wśród innych niezamierzonych konsekwencji. Aspekt SDR jest tak niepopularny, że Wielka Brytania postanowiła nie wdrażać tej praktyki w swoim nowym starcie poza Unią Europejską. Mieszanka kar finansowych wraz z ciężarem wpisowego jest to, co ma uderzyć w front-office, jak również z tyłu.

Matt Johnson, associate director and ITP product management w DTCC, wyjaśnia, że jeśli front-office nagle uwzględnia rozliczenie swoich działań, będzie to miało wpływ na to, jak uwzględniają to w ustalaniu cen, stawkach prowizji, z kim handlują, a którzy nie.

“W niektórych scenariuszach jest całkowicie wykonalne, że w ich najlepszym interesie jest niepowodzenie transakcji, ponieważ jest dla nich tańsze niż zakup akcji w celu pokrycia tej pozycji. Te rozmowy, które gwarantuję, prawdopodobnie mają miejsce teraz i prawdopodobnie miały miejsce przez ostatnie kilka miesięcy. Zdecydowanie w bankach i chciałbym argumentować również w przestrzeni zarządzania inwestycjami po stronie buy-side.”

Johnson wcześniej wyjaśnił, że dla kapitału waniliowego gotówki, patrzysz na 1bps dziennie nie kary, co nie brzmi ogromne. Jednak po kilku bardzo podstawowych matematyce, DTCC zobaczył, że średnie stawki prowizji w Całej Europie poszedł z około 5,8 pb jako wysoki do 0,7 bps jako niski, więc weź medium i powiedzmy, że średnia prowizja wynosi 2,5 pb za transakcję. Ten handel musi zakończyć się niepowodzeniem tylko przez dwa dni, a sprzedawca front-office miał ich prowizji wymazane.

Na radarze front-office

“Jak tylko znajduje się na radarze front-office, rozumieją konsekwencje kosztów i fakt, że spada na ich nogi”, dodaje. “Przestrzeń środkowa i tylna, operacje, cokolwiek chcesz to nazwać, jest w zasadzie centrum kosztów.

“To jedno miejsce, w którym bardzo łatwo stracić pieniądze, a te centra kosztów zawsze były segregowane w taki czy inny sposób. To, co widzimy teraz, to wprowadzenie wpisowego, które będzie kosztować firmy pieniądze, a oni stracą pieniądze, jeśli mają słabe lub nieautomowane procesy pohandlowe. Nie posiadamy żadnych recenzji w: za rząd w 2018 roku, w 1998 roku, w 1999 roku, w 1999 roku,

Johnson dodaje, że jest to kwestia behawioralna, która wymaga rozwiązania, i konieczność pytania “dlaczego ten handel nie?” aby wiedzieć. To może, jego zdaniem, zmienić teraz front-office jest ustawiony, aby poczuć ból nie.

“Wszystko, co wpływa na front-office dostaje ludzi, aby obudzić, a marże są dość cienkie tak; dlatego SDR jest ogromnie niepopularny, ponieważ ludzie tak naprawdę nie chcą rozwiązać tych problemów”, mówi Virginie O’Shea, założycielka firmy badawczej Firebrand. “Nie wiedzą, jaki jest koszt ich porażki, mogą znać swoje stawki, ale nie mają widoczności tego, co to kosztuje, to bardziej tylko czas ludzi. Pożyczanie aktywów i nie cofanie ich w czasie, aby robić to, co chcą robić.

“ESMA mówi o tym w miejscach publicznych, więc oczywiście chcą to zmienić. Skupiają się tak bardzo na przedniej stronie rzeczy i tak naprawdę nie koncentruje się wiele na środku i back-office. Tak, myślę, że SDR jest dobrą rzeczą, choć nie jestem pewien o obowiązkowych buy-in, ponieważ istnieją problemy tam wokół praktyk rynkowych. Zamiast tych wpisowego może po prostu należy mieć ostrzejszy system kar. Ale ludzie nie zmienią swojego zachowania bez regulacji – to wszystko stało się jasne.”

Niepowodzenie rozliczenia były wcześniej koszt mierzony w czasie i często uważane za drobne niedogodności dla zespołu back-office, ale teraz będzie to miało bardziej daleko idące konsekwencje finansowe, jedzenie w już cienkich marginesów. W miarę jak zwiększyła się presja na zarządzanie kosztami realizacji przedsiębiorców przykłada obecnie większą wagę do ryzyka rozliczenia kontrahenta.

“Być może nie musieliśmy się o to martwić zbyt wiele wcześniej, ale na pewno w miesiącach letnich w tym roku ryzyko rozliczenia było prawdziwym celem”, mówi Kirstie MacGillivray, szef multi-asset dealing w Aegon Asset Management. “Zaczynamy naprawdę patrzeć na to w kategoriach unikania kontrahentów, w których wcześniej mieliśmy problemy z rozrachunkiem. Zawsze było to postrzegane jako problem operacyjny, ale teraz stało się częścią kosztów handlu. Jeśli wybierasz się do kontrahenta i istnieje ryzyko rozliczenia, zwiększysz koszty handlu.”

Jeśli jednak – poprzez standardy, automatyzację, wgląd, dane i zwiększoną wydajność – możemy rozwiązać ten niewielki procent awarii, wówczas można by stworzyć plan dla rynków na całym świecie, rozwiązując kosztowny problem dla rynków.

A 20 miliardów dolarów emisji

“Rozliczenia to duży problem, ponieważ jest to 20 miliardów dolarów wydać dla branży”, mówi Alan Cameron, szef instytucji finansowych & korporacji (FI & C) client line doradztwo w BNP Paribas Securities Services. “Uczyniliśmy go bardziej wydajnym w ciągu mojego życia zawodowego, w rzeczywistości, jego niezrównane, co dzieje się dzisiaj w porównaniu z 10 lub 20 lat temu. Ale nadal istnieje to wielkie zapotrzebowanie na poprawę kosztów przemysłu i to zrobić, trzeba spojrzeć na wydajność.”

Europejska SDR powstała z powszechnych reform z 2008 r. Jeśli jednak nie udało się rozliczenie nie były w porządku obrad regulatora z powodu kryzysu finansowego, mogą one być po miesiącach, w których COVID-19 zaczął rozprzestrzeniać się na całym świecie i na rynkach finansowych. Rozliczenie nie wzrosła w marcu i kwietniu, nie tylko w ilościach, ale w ujęciu procentowym (patrz rys. 1). Niepowodzenia w akcjach i obligacjach skarbowych – śledzone przez Europejskie Stowarzyszenie Papierów Wartościowych i Rynków (ESMA) – podwoiły się w marcu odpowiednio do 12% i 6%, spowodowane raczej kwestiami operacyjnymi niż płynnościowymi.

Ponadto dane z Międzynarodowego Stowarzyszenia Rynków Kapitałowych (ICMA) wykazały, że niektóre banki zgłosiły, że średnie dzienne rozliczenie na europejskim rynku repo zwiększyło się o cztero- lub pięciokrotnie więcej niż normalna stopa procentowa w kwietniu. 

Te statystyki pchania rozliczenia nie z powrotem w centrum uwagi, ze szczegółami reakcji przemysłu na ten trudny okres również wtedy wyrastają. Raport z Financial Times ujawnił ponad 270 Wall Pracownicy handlu ulicznego zostali zmuszeni do pracy w weekendy, aby oczyścić formalności związane z tymi nieudanymi transakcjami w dniach 28 marca i 25 kwietnia, koordynowanych przez amerykańską organ handlowy SIFMA. 

Artykuł powiedział również, gdyby zaległości nie zostały rozliczone, banki zostałyby pozostawione z ryzykiem, które nie zostały uwzględnione, co jeszcze bardziej utrudnia im wypełnienie instrukcji handlowych klientów i potencjalnie pogorszenie już chaotycznych warunków handlowych.

Na radarze regulatora

“Wyraźnym wskaźnikiem z raportu TRV (trendy, ryzyka i luki) jest to, że ESMA jest bardzo zaniepokojony poziomem rozrachunku i naprawdę chcieliby, aby branża zajęła się tymi nieefektywnością”, mówi O’Shea. “Te nieefektywności nie są tylko w back-office są one również w środku biura, istnieje wiele problemów, gdzie masz ludzi pogodzenia potwierdzeń i afirmacji nadal w broker-to-broker i broker-to-client przestrzeni.”

Ten szalony okres należy rozpatrować w kontekście zbliżającego się rozporządzenia w sprawie SDR i jego wpływu na cały proces.

“Nie było nadrzędnej potrzeby złapania wszystkich awarii i to jest, gdzie CSDR rozpoczyna przemysł i nie sądzę, że to tylko perspektywa operacyjna, to od góry do dołu od handlowców do zespołów rozliczeniowych”, mówi Emma Johnson, dyrektor, rzecznictwo rynku, korporacyjnych usług bankowych papierów wartościowych w Deutsche Bank.

“To, co widzieliśmy wraz z wybuchem epidemii i skokiem niepowodzenia, to ekspozycja na podatność przemysłu, a to by się zaostrzyło, gdyby SDR była na żywo i myślę, że wokół branży będą bardzo poważne koszty, których nie chcemy widzieć; jest to bariera dla inwestorów i dokonywania transakcji na tych rynkach.”

Identyfikuj swoje słabości

Identyfikacja słabych punktów w procesach wewnętrznych jest czymś, co jest niezbędne jako pierwszy krok w przygotowaniu do SDR i rozwiązywaniu problemów związanych z rozrachunkiem. DTCC stwierdza, że trzy główne powody niepowodzenia są niedokładne lub niekompletne instrukcje stałego rozrachunku (SSI), papiery wartościowe zostały sprzedane, ale strona ich nie dostarcza, a transakcja nie jest znana ani dopasowana przez kontrahenta.

Po przeanalizowaniu i wgląd w słabe obszary, to jest, gdzie automatyzacja przychodzi i poprawia dane i zarządzanie ryzykiem. Wzywa do powszechnej automatyzacji rozliczeń sięgają lat wstecz, ale to po prostu nie było postrzegane jako obszar zainteresowania dla wielu przedsiębiorstw, zwłaszcza w okresie intensywnym regulacjom po kryzysie finansowym, w którym pierwszeństwo miały inne procesy. Z SDR na horyzoncie, jednak usunięcie ręcznego, a nawet pół-automatyzacji wokół rozliczenia jest potrzebne, aby uniknąć zwiększonych kosztów, nieefektywnych procesów i ryzyka.

“Jedynym sposobem, aby znacznie obsłużyć te woluminy i za każdym razem dotrzeć do ostateczności rozliczenia, jest automatyzacja; to fakt”, mówi Matt Johnson, associate director, itp product management w DTCC. “Jesteśmy w tej przestrzeni przez ostatnie dwie dekady i dostarczamy narzędzia, które pomagają ludziom ograniczyć ryzyko osadnictwa. Każdy wie, że musimy zautomatyzować, ale nie każdy to robi, mimo że narzędzia są tam.

Więc, kto przejmuje inicjatywę w rozwiązywaniu tych problemów? Masz dużą infrastrukturę rynkową, która mogła być wcześniej uznana za zbyt kosztowną, a opłaty rzadko spadały, na rynku pojawiają się centralne repozytoria i rozwiązania oparte na technologii, takie jak nowa usługa Deutsche Banku zapewniająca wczesne ostrzeżenia dla przedsiębiorców dotyczące opóźnień w rozliczeniach i potencjalnych niepowodzeń w transakcjach na papierach wartościowych.

Nowa usługa jest obsługiwana przez Elastic, firmę zajmującą się technologią wyszukiwania, w której bank będzie korzystać z funkcji uczenia maszynowego i wykrywania anomalii, aby umożliwić klientom uniknięcie ogromnych kar finansowych w ramach nadchodzącego wdrożenia SDR.

“Można spojrzeć na stopę rozliczenia i powiedzieć, że jest to dość solidna liczba, ale nie zmienia to faktu, że wiele wysiłku i czasu jest od tego kilku procent odstający i cały ten wysiłek ręczny pochodzi z tego małego procenta”, mówi Christopher Daniels, dyrektor, produkty danych, usługi papierów wartościowych w Deutsche Bank.

“Prawie dokładnie rok temu przeprowadziliśmy nasz pierwszy projekt dotyczący niepowodzenia rozliczeń przy użyciu uczenia maszynowego. Dotarliśmy do dobrego poziomu zaufania w tej sprawie, powyżej 95% na zdolność do przewidywania niepowodzenia rozliczenia. To, co jest interesujące, to uczynienie go użytecznym. Z punktu widzenia patrząc na to, bez wchodzenia w techniczne, jesteś w zasadzie punktacji funkcji w ramach tej transakcji, które wiesz, są wskaźniki prawdopodobnego problemu w rozliczeniu. Można to zrobić na poziomie populacji, ale jeśli chcesz dojść do działania, chcesz to zrobić z określonym klientem.

“Mamy kilka wczesnych zwycięstw, rozumiejąc przestrzeń i przewidując ją, ale to, na czym skupiamy się teraz z Elastic, przynosząc ją w czasie rzeczywistym, to strojenie. To gdzie wysiłek leży, z niczego wokół uczenia maszynowego, trzeba dostroić model, którego używasz, aby uzyskać wyniki w przestrzeni, w której działasz.”

Post pojawił się najpierw na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*