Northern Trust i Standard Chartered partner w sprawie krypto opieki dla inwestorów instytucjonalnych

forex-generator

Investment banków Northern Trust i standard chartered dostawcy współpracowali w celu uruchomienia Zodia, instytucjonalnych klasy rozwiązanie opieki dla kryptowalut. 

Oba banki powiedziały, że spodziewają się rozpocząć działalność w Londynie w 2021 r. z zastrzeżeniem rejestracji w Brytyjskim Urzędzie Nadzoru Finansowego (FCA), wszystkich stosownych dokumentów regulacyjnych i zwyczajowych warunków zamknięcia.

Uruchomienie stanowi przełomowy moment zarówno dla instytucji, jak i rozwijającego się rynku kryptowalut, ponieważ ruch ten mógłby pomóc w ułatwieniu zaangażowania instytucjonalnego w niektóre aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin. Zodia umożliwi zarówno działalność transakcyjną, jak i rozrachunkową.

W oświadczeniu, dwa banki powiedział, że Zodia łączy tradycyjne zasady opieki i wiedzy z banku ze zwinnością firmy FinTech w celu zapewnienia infrastruktury, która spełnia wysokie standardy i oczekiwania inwestorów instytucjonalnych za pośrednictwem platformy, która dostosowuje się do zmieniających się potrzeb klientów i rynku.

“Wprowadzenie opieki cyfrowej wspierane przez know-how i doświadczenie globalnych banków jest przełomem w ewolucji i wsparcia instytucjonalnych rynków kryptowalut”, powiedział Pete Cherecwich, prezes usług korporacyjnych i instytucjonalnych w Northern Trust.

“Solidne możliwości Zodii umożliwią właścicielom aktywów instytucjonalnych, biurom rodzinnym i zarządzającym aktywami inwestowanie w szereg kryptowalut, ponieważ zainteresowanie tymi pojawiającymi się i innowacyjnymi instrumentami finansowymi stale rośnie”.

W dniu premiery Zodia będzie świadczyć usługi powiernicze dla najczęściej notowanych aktywów kryptowalutowych – Bitcoin, Ethereum, a następnie XRP, Litecoin i Bitcoin Cash – które stanowią większość popytu i działalności klientów, co stanowi około 80% wszystkich aktywów – równowartość 395 miliardów dolarów – notowanych na najlepszych giełdach kryptowalut.

“Zodia została założona w celu zaspokojenia potrzeby powiernika kryptowaluty, który naprawdę rozumie opiekę”, powiedział Maxime De Guillebon, dyrektor generalny Zodia, i część SC Ventures, standard chartered’s FinTech jednostki.

“Łączymy podejście do zarządzania ryzykiem, zgodności, zarządzania i bezpieczeństwa regulowanej instytucji finansowej z najnowocześniejszymi innowacjami w zakresie zasobów kryptograficznych i kluczowych technologii zarządzania. W ten sposób umożliwiamy wydajność operacyjną i szybkość transakcji bez uszczerbku dla bezpieczeństwa lub niezawodności.”  

Uruchomienie Zodia kończy długo oczekiwane rozwiązanie od urzędującego dostawcy opieki, choć niewielu przewidywałoby, że nastąpi to dzięki współpracy dwóch takich organizacji.  

Oba zostały wokalne w przeszłości o wyruszenie w krypto obsługi aktywów i uruchomienie przychodzi w czasie, gdy cena Bitcoin osiągnęła rekordowe szczyty. 

Giełdy kryptowalut, które mają również bezpłatną ofertę opieki, takie jak Coinbase i BitGo, zdominowały tę przestrzeń, ale w zeszłym roku Fidelity Investments wprowadziło dedykowany biznes kryptograficzny, który obejmował usługi opieki dedykowane funduszom hedgingowym, biurom rodzinnym i doradcom finansowym. 

Post pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*