OCC rozlicza rekordowe wolumeny dla amerykańskich opcji giełdowych w 2020 r.

Główna » Kup stronę » OCC rozlicza rekordowe wolumeny dla amerykańskich opcji giełdowych w 2020 r.
Wysłany przez:
forex-generator

OCC rozlicza rekordowe wolumeny dla amerykańskich opcji giełdowych w 2020 r.US oparte na instrumentach pochodnych instrumentów pochodnych Options Clearing Corporation (OCC) osiągnęła nowy rekordowy wolumen dla kontraktów na opcje notowane w USA rozliczonych w 2020 roku.

Pomimo wyzwań związanych z pandemią i zdalnymi warunkami pracy kontrahent centralny (CCP) rozliczył 7,52 mld umów w 2020 r. i 7,47 mld umów opcji, bijąc wcześniej ustanowiony rekord 5,24 mld umów ogółem i 5,14 mld umów opcji w 2018 r.

“Nasze wyniki na bezprecedensowych rynkach 2020 r. podkreślają, w jaki sposób centralne domy rzemiej (CCP) użyteczności publicznej, takie jak OCC, przynosi korzyści inwestującemu społeczeństwu, wspierając rynki, promowanie stabilności i integralności rynku”, powiedział John Davidson, dyrektor generalny OCC.

W porównaniu z 2019 r. OCC odnotowało również ogromny wzrost o 51,2 procent całkowitej liczby umów rozliczonych w 2020 r. i wzrost o 52,4 procent w przypadku kontraktów opcjiowych.

Po roku bezprecedensowych wolumenów zarejestrowanych przez OCC, izba rozliczeniowa zakończyła na wysokim nagraniu najwyższych wolumenów przez jeden miesiąc w swojej historii w grudniu.

Stwierdzono 756.963.242 umów zostały rozliczone w grudniu, przekraczając poprzedni miesięczny rekord wolumenu 693.042.180 umów ustalonych w czerwcu 2020 roku.

W tym samym miesiącu izba rozrachowy zwróciła uwagę brokera towarów Marex Spectron, który stał się członkiem rozliczeniowym OCC w ramach swoich planów rozszerzenia działalności rozliczeniowej instrumentów pochodnych.

Oczy są na europejskich izbach rozliczeniowych, aby sprawdzić, czy mogą one odpowiadać przykładom OCC w nadchodzącym roku po tym, co niewątpliwie będzie burzliwym okresem po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pod koniec 2020 roku.

Eurex potwierdził w listopadzie, że przedłużył swój program zachęt dla CCP Switch, który całkowicie zrzeka się opłat rezerwacyjnych za swapy procentowe over the counter (OTC) i overnight index swapy, do czerwca tego roku po potwierdzeniu, że od czasu uruchomienia systemu już kłusował ponad 500 banków i firm po stronie kupna do rozliczania swapów.

Post OCC czyści rekordowe wolumeny dla amerykańskich opcji notowanych na giełdzie w 2020 roku pojawił się jako pierwszy na HANDLU.