Po stronie kupowania zostanie \”poważnie zakłócone” według decyzji SEC Mifid Research

Główna » Rozporządzenie » Po stronie kupowania zostanie \”poważnie zakłócone” według decyzji SEC Mifid Research
Wysłany przez:
forex-generator

Europejska strona kupna spodziewa się poważnie zakłóconego przez ostatnią decyzję Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o upewnieniu się, że jego list z badań nie wygaśnięcie w 2023 r. W 2023 r. Wykazano merytoryczne badanie.

pierwotnie opublikowanych w odpowiedzi na wymagania dotyczące rozdzielenia badań zgodnie z MiFID II w 2018 r., List został zaprojektowany w celu tymczasowego zmniejszenia presji na firmy kupna UE, umożliwiając im zapłacenie nam brokerów za badania. Jego wygaśnięcie oznacza, że ​​firmy będą teraz musiały płacić za pośrednictwem komisji handlowych, takich jak ich amerykańscy odpowiednicy.

W ankiecie przeprowadzonej w ramach badań merytorycznych, 40 menedżerów aktywów – z których 85% było w Europie – stwierdziło, że decyzja SEC prawdopodobnie narażałaby roczne płatności badawcze o wartości 100 milionów dolarów i zmniejszy konkurencję na rynkach badawczych, kierując działalność biznesową Z dala od mniejszych firm i już o większych nazwach nawigacji wybrzuszenia.

Dyrektor generalny ds. Badań merytorycznych, Mike Carrodus, sugerował, że ciche podejście SEC podjęło do tej decyzji, sugerowało, że organ regulacyjny oczekiwał, że uczestnicy będą mogli łatwo dostosować się do zmian.

Kilka rozwiązań zostało przedstawionych przez uczestników, w tym brokerzy zostali zarejestrowani doradcy inwestycyjni (RIAS) – trasa już wybrana przez Jefferies i Bank of America Merrill Lynch – umożliwiając im przyjmowanie płatności bezpośrednio i gotówką. Jedna trzecia respondentów kupujących spodziewała się brokerów nie zrobią tego w ankiecie merytorycznej.

rozwiązań alternatywnych obejmują kierownicy aktywów UE tworzących rachunki płatności badawczych (RPA) – jedyny sposób, w jaki mogą wygenerować płatności badawcze z komisji handlowych na podstawie MiFID II – lub SEC wprowadzającego naprawę regulacyjną “Ria -lite”. Wszyscy respondenci mieli preferencję przeciwko temu opcja RIA ze względu na złożone obciążenie administracyjne i potencjał dalszego Wyjaśnienie regulacyjne w dół linii.

Carrodus dodał, że nawet jeśli zostaną wdrożone natychmiast, rozwiązania te nie będą dostępne do lipca przyszłego roku, kiedy list wygasa. Zamiast tego zasugerował, że SEC powinien rozważyć rozszerzenie listu na kolejny okres, aby umożliwić firmom pogodzić się z zmianami.

“Wielu miałoby również współczucie z opinią, że UE i FCA powinny to naprawić, ale 27 krajów musi się zgodzić w UE, a FCA skupił się na wielu innych kwestiach, szybkim zwolnieniem Pozwolono na łączenie transakcji z badaniami dla amerykańskich brokerów, byłoby bardzo mało prawdopodobne i prawdopodobnie niewykonalne, gdyby tak się stało ” – powiedział Carrodus.

” Bez uznania przez organy regulacyjne, że nie jest to coś łatwo rozwiązanego, prawdopodobne jest to, że zobaczymy, że zobaczymy Więcej trafień przychodów dla średnich i mniejszych brokerów w USA oraz mniej różnorodności, wyboru i konkurencji w branża badawcza. ”

Po stronie kupna zostanie “poważnie zakłócone” według decyzji SEC Mifid Research pojawiła się pierwsza w sprawie handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*