Projekt ASX Scraps DLT po handlu po sześciu latach, ponieważ kiedyś zwiastun inicjatywy pozostawia ślad awarii

Główna » Kup stronę » Projekt ASX Scraps DLT po handlu po sześciu latach, ponieważ kiedyś zwiastun inicjatywy pozostawia ślad awarii
Wysłany przez:
forex-generator

Australijska Exchange Securities (ASX) odszedł od planowanego projektu Distributed Ledger Technology (DLT), aby zastąpić swój starszy system rozliczeniowy i osadniczy, kończąc sześcioletnią podróż wypełnioną opóźnieniami i krytyką.

Projekt, po raz pierwszy ogłoszony w 2016 r., Był kiedyś postrzegany jako plakat dziecięcy innowacji w infrastrukturze rynkowej i przestrzeni po handlu, będąc pierwszym projektem blockchain uruchomionym wśród epoki przekonania, że ​​technologia może zrewolucjonizować kanalizację finansowego finansowego branża usług.

Zamiast zakończenia projekt kończy się teraz po sześciu latach opóźnień i niepewności. ASX powiedział, że odpisuje między 245-255 mln AUD, podczas gdy Australian Financial Review (AFR) poinformował, że może “zrekompensować firmy handlowe, które wydały co najmniej 100 milionów dolarów na własne ulepszenia”.

Opóźnienia i problemy zaczęły się powtarzać w 2018 roku z przemysłem Uczestnicy najpierw z prośbą o opóźnienia, a następnie Covid i uporządkowanie opóźniających sprawy.

Z testami otwartych w ostatnich latach i wielu podanych dat na żywo, projekt wydawał się czasami iść naprzód. Jednak w sierpniu tego roku ASX powiedział, że platforma raczej nie uruchomi się przed 2024 r. Z powodu zlecenia niezależnego przeglądu nowego wniosku o szachy. Celem było zidentyfikowanie niezbędnych działań ASX w celu przekazania zmienionego harmonogramu w celu zakończenia projektu.

“W imieniu ASX przepraszam za zakłócenia doświadczone w związku z projektem wymiany szachów przez wiele lat”, powiedział dziś przewodniczący ASX Damian Roche. “ASX zawsze stara się działać w najlepszym interesie dla Rynek i dziękuję naszym klientom i innym interesariuszom za ich cierpliwość i wsparcie. Dzisiejsza decyzja została podjęta przez ASX Limited i Clearing and Settlement Boards i nie było tak wykonane lekko. ”

Wymiana stwierdziła, że ​​teraz ponownie oceni wszystkie aspekty projektu wymiany szachów po zakończeniu wspomnianego niezależnego przeglądu, przeprowadzonego przez Accenture i jego własną ocenę wewnętrzną.

Ogłoszenie przyciągnęło oświadczenie Australijskiej Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji oraz Banku Rezerw Australii, gdzie organy opisały tę wiadomość jako “znaczącą niepowodzenie zastąpienia krytycznej infrastruktury krajowej na rynki kapitałowe Australii”

Gubernator banku rezerwowego Philip Lowe dodał: “Ogłoszenie ASX po wielu latach inwestycji zarówno ASX, jak i przemysłu jest bardzo rozczarowujące. ASX musi priorytetowo rozwinąć nowy plan dostarczania bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury rozliczeniowej i rozliczeniowej. Bank Rezerw Australii oczekuje również, że ASX utrzyma obecne szachy, aby nadal działał niezawodnie i wspierać zaufanie Na australijskim rynku akcji gotówkowych. ”

Aktywa cyfrowe przeszedł do wielu innych projektów w przestrzeni usług finansowych od czasu ogłoszeń ASX, w tym partnerstwa z Goldman Sachs, Nasdaq i Deutsche Boerse.

Asset cyfrowy nie odpowiedział na prośbę o komentarz w momencie publikacji.

Post ASX Scraps DLT Project po handlu po sześciu latach, ponieważ po zwiastowaniu inicjatywy pozostawia po sobie szlak awarii, pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*