Raport stwierdza, że ​​SI Activity Spike Dalej uszkadzają europejską płynność śróddzienną

Główna » Systemy obrotu » Raport stwierdza, że ​​SI Activity Spike Dalej uszkadzają europejską płynność śróddzienną
Wysłany przez:
forex-generator

Płynność śróddzienna na litowanych rynkach podstawowych nadal nurkuje, ponieważ systematyczni internalizaci (SI) mają swój najlepszy miesiąc od 2019 r., Stwierdzono raport Liquidnet.

EMEA Obrót handlowy osiągnął rekordowe poziomy w H1 tego roku, a codzienne litwory osiągnęły poziomy wzrostu w wysokości 75 miliardów euro i 82 miliardów euro w kwietniu i może być odpowiednio. Po tym nastąpił gwałtowny spadek w czerwcu, a zmniejszył się o połowę do 42 miliardów euro.

Gdy wolumeny skurczyły się w czerwcu, SIS prosperował, odpowiadając za 27% przepływu europejskiego, podczas gdy aktywność pierwotna Lit osiągnęła najniższy poziom 28%-prawie połowa jego poprzedniego szczytu 2017 wynoszący 53% przedmiFID II.

Średnia wielkość zamówienia w SI Flow również wzrosła, osiągając w kwietniu 40 000 STAI. Liczba ta spadła jednak do 35 000 w czerwcu; i jak zauważa raport Liquidnet, liczba ta pozostaje znacznie wyższa niż te obserwowane na początku tego roku, kiedy średnie rozmiary wypełnienia wyniósł 13 000.

europejskich organów regulacyjnych dokonało kilku ruchów w ostatnim roku, aby spróbować ograniczyć aktywność SI i popchnąć wolumeny z powrotem na rynki oświetlone, a mianowicie poprzez wprowadzenie minimalnego progu do zwolnienia z ceny referencyjnej (RPW) i ograniczając ich zdolność do dopasowania się do Środkowy punkt podczas handlu powyżej dwukrotności standardowej wielkości rynku (SMS), ale poniżej dużego progu w skali (LIS).

“Wynik [ograniczeń regulacyjnych na SIS] prawdopodobnie będzie czymś innym niż powrót do litrowej podstawowej”, powiedział Liquidnet w swoim raporcie.

“Aktywność SI jest zautomatyzowanym dostarczaniem ryzyka, które płynie zgodnie z warunkami rynkowymi , w konsekwencji przerzedzając płynność śróddzienną, która również zaostrza postanowienie SI w kierunku okresów większej działalności handlowej, takich jak zamknięcie. ”

Inne zmiany regulacyjne zaproponowane przez organy regulacyjne w Europie w ramach aktualizacji Unii rynków kapitałowych w listopadzie Wprowadzenie koca 7% podwójnej objętości. Potencjalnie się to zmieni, a organy regulacyjne UE badają teraz opcję podążania podobną drogą do organów regulacyjnych w Wielkiej Brytanii i złomowania DVC.

Według raportu Liquidnet, odsetek działalności rynku europejskiego uwzględnionego przez Dark Trading spadł z ułamkiem w czerwcu, osiągając 6,5%. Raport

Liquidnet identyfikuje cykliczny charakter dla udziału w rynku SI, osiągając szczyt rocznie w kwietniu, maju i czerwcu, a następnie pod koniec roku. Ponieważ udział w rynku miejsc może się spadać, a w przypadku regulatorów piekielnie zminimalizowania ich aktywności i (pozornie) umożliwiającym częste aukcje wsadowe zniknęły bez szwanku, Liquidnet przewiduje, że okresowe i częste aukcje wsadowe mogą wzrosnąć popularność pomimo pomimo popularności Platasowy udział w rynku europejskim w ostatnim kwartale.

“Nasz pogląd jest taki, że uczestnicy rynku Po raz kolejny zwiększy ich czasopismo, a nie powróci na ciągłe rynki oświetlone ”, powiedział raport.

Post SI SPIKE Dalej uszkadzający europejską płynność śróddzienną, raport pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*