Rok Ponieważ Inauguracja Biden: ma Egzekwowanie SEC zwiększył post-atut?

Główna » Rozporządzenie » Rok Ponieważ Inauguracja Biden: ma Egzekwowanie SEC zwiększył post-atut?
Wysłany przez:
forex-generator

Prezydent Joe Biden

Minęło trochę ponad rok, ponieważ prezydent Joe Biden został zainaugurowany. Podczas gdy nagłówki w tym czasie koncentrują się na tym, jak jego podejście do zmian klimatu, polityki zagranicznej i Covid różni się od jego poprzednika, istnieje inny obszar, w którym administracja Bidena wykazała odejście przed uprzednim strategią – mianowicie rozporządzeniem finansowym.

Poprzednie podawanie pozornie wzięło bardziej konserwatywne stanowisko, gdy przyszedł do interwencji regulacyjnej opartej na przekonaniu, że mniej ograniczeń tworzą bardziej przyjazny dla biznesu krajobraz.

W 2018 r. Prezydent Trump podpisał rachunek, który ma na celu ułatwienie zasad na wszystkich największych bankach – jeden z największych wycofania przepisów bankowych od kryzysu finansowego. Obejmowało to podnoszenie progu, w którym banki są uznane za zbyt ważne, aby zawodzić i ułatwić wymagania raportowania danych kredytu hipotecznego. Środki mające na celu Aby zwiększyć wzrost gospodarczy i złagodzić obciążenie umieszczone na małych dla średnich pożyczkodawców przez akt reformy finansowej Dodd-Frank. Kolejnym kontrowersyjnym przeniesieniem przez administrację w tym czasie było proponowane zmiany w ustawieniu giełdowym złożone przez giełdę NASDAQ wraz z Komisją Papierów Wartościowych i Giełdowych (SEC). Wniosek dotyczył zmiany przepisów wokół bezpośrednich aukcji, aby umożliwić spółkom oferowanie publiczności publiczną bez przechodzenia przez gwarancję.

Podczas gdy zwolennicy tych zmian uważają, że mniej przepisów będzie rozmnażać wzrostem, przeciwnicy twierdzą, że jest on ze zwiększonym ryzykiem. Kiedy prezydent Biden został zaprzysiężony, było wiele spekulacji, że nowy prezydent popchnąłoby ambitną agendę w różnych obszarach, chcą natychmiast odstąpić od wielu zleceń wykonawczych wydanych przez Administrację Trump. Jednak do tej pory prezydent dokonał kilku, jeśli w ogóle, zmiany W odniesieniu do wycofania Dodd-Frank.

Mówiły jednak kilka innych wpływowych zmian w ramach administracji Biden, w szczególności powołanie Gary Gensler jako przewodniczącego SEC w kwietniu 2021 r.

pod Genser, byłego bankier inwestycyjny w Goldman Sachs, który był przewodniczącym Komisja handlowa Commodity Futures (CFTC) pod Barackiem Obamy, SEC złożył 7% więcej działań egzekucyjnych w 2021 r. Podczas gdy ta zmiana nie oznacza drastycznych zmian w priorytetach, może to być oznaką polityk, które zaczynają powrócić do czasu przed Trumpem Wycofanie regulujące.

Spotkanie miały Wall Street Firmy usztywniające na rygorystyczne nadzór jak Gensler Zobowiązany do ochrony inwestorów, ułatwiają tworzenie kapitałowe i promować uczciwe, uporządkowane i wydajne rynki – obiecujące, że SEC “dąży do niewłaściwego wykonywania niewłaściwego wykonywania, w tym kwestiach, takich jak Rejestrowanie tego Nie rób nagłówków. ” I to z pewnością już widzieliśmy.

W grudniu, SEC przyniósł jedną ze swoich największych działań egzekucyjnych do racji na naruszenia rekordów – Fining JP Morgan 200m $ 200m dla “szeroko rozpowszechnione i długotrwałe” awarie utrzymania i zachowania pisemnej komunikacji. Sec odkrył, że pracownicy Banku regularnie przekazywali się Securities Business liczy się na swoich urządzeniach osobistych, używając wiadomości tekstowych, WhatsApp i osobiste konta e-mail.

, a teraz wydaje się Gensler, ma swoje zabytki na specjalnych firmom nabywcom (spacess) z powodu obaw o ich wzroście “Meteoryczny”. W Fakt, SEC, obok organu regulacyjnego przemysłu finansowego (Finra), obecnie badają SpAC, który planuje przyjmować dawnych prezydenta Trumpa Nóżce Spółki Social Media Social Public.

Gensler również zasugerował, że będą nowe zasady i regulacje chodź. Wezwał do większej regulacji wokół wymian kryptospracujących, w tym tych, którzy wyłącznie handlują Bitcoinem i nie są obecnie zobowiązani do rejestracji w SEC.

, a także zaciskanie instytucji finansowych nie spełniają ich zobowiązań zgodności, administracja prezydenta Bidena wzmocniła również ochronę dmuchawców, podpisując zmienioną wersję ustawy o zarządzaniu Funduszem BIPARTISAN CFTC.

Ustawa, która wchodziła w prawo w lipcu 2021 r., Chroni program dmuchawy whistle, który został wprowadzony do nagrody osób, które pomagają zakorzenić odpadów, oszustwa i nadużycia. A wpływ już jest odczuwany. SEC wypłacił rekordową 564 milionów dolarów na gwizdek-dmuchers w 2021 r. – więcej niż wypłacono w ciągu ostatnich 10 lat łącznie. Podjęto również działanie egzekucyjne przeciwko pracodawcom do utrudniania dmuchaw przed zgłoszeniem postępowaniem do Komisji.

Biden Administracja opuszcza swój znak w przepisach finansowych, ale czy będzie w stanie nadal robić, i ustalić dziedzictwo reformy regulacyjnej? Odpowiedź warto warto wybrać się na rekord Środowiska Środowiska Bidena. Chociaż może szybko odwrócić wielu z rozkazów wykonawczych prezydenta Trumpa na temat środowiska, jego niedawna niewydolność do obejścia Back Back Budżet sugeruje, że Kongres jest “główną przeszkodą” jego bardziej znaczącymi i kontrowersyjnymi ambicjami, które, które, jeśli Partia Republika bierze dom lub Senat po wyborach śródokresowych, stanie się bardziej trudne. Oczekuje się jednak

, na razie prezydent Biden będzie kontynuował popychając swój rygorystyczny agendę regulacyjną, przy wsparciu SEC i jego prawidłowego regulacji Genser. Jak potwierdza, że ​​JP Morgan Fine, a rekordowe wypłaty dmuchawy whistle, ta administracja jest poważna o “realizowaniu niewłaściwego postępowania, gdziekolwiek znajduje się” I żadna instytucja finansowa nie jest zbyt duża lub mała, aby zostać złapanym. W związku z tym w tym coraz bardziej złożonym i kompleksowym krajobrazie regulacyjnym finansowym, gdzie konsekwencje niezgodności są wyższe niż kiedykolwiek, instytucje finansowe muszą, jak zawsze podejmować zgodność regulacyjną poważnie.

Post rocznie Od czasu inauguracji Biden: ma Egzekwowanie SEC zwiększył post-atut? pojawił się pierwszy w handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*