Schroders reorganizuje procesy raportowania transakcji z SteelEye

forex-generator

Schroders reorganizuje procesy raportowania transakcji z SteelEyeGlobal gigant zarządzania inwestycjami Schroders dokonał przeglądu swoich procesów raportowania transakcji MiFIR z platformą technologii zgodności SteelEye.

Przemawiając do TRADE, SteelEye dyrektor generalny, Matt Smith, ujawnił, że wdrożenie systemu SteelEye w Schroders trwało trzy miesiące i zostało zakończone w lipcu. Obejmowały one demonstracje produktów, due diligence, testy, dyskusje prawne i dołączanie.

Schroders, który ma ponad 500 miliardów funtów aktywów pod zarządzaniem i działa w 34 lokalizacjach, potwierdził, że wybrał SteelEye ze względu na zdolność firmy do wspierania jej napięty termin realizacji.

“Wdrożenie SteelEye pomogło nam poprawić poziom kontroli i dokładności, jaki mamy wokół naszej sprawozdawczości transakcji MIFID II”, powiedział globalny szef operacji w Schroders, Keith Frimpong. “Wybraliśmy SteelEye ze względu na jakość ich technologii, wiedzę fachową wykazaną przez ich zespół i gotowość do wspierania naszych napiętych terminów wdrażania.”

Smith dodał, że technologia firmy odróżnia ją od konkurencji, bez potrzeby zmiany systemów handlowych back-office, handlowych lub front-office.

“Możemy spożywać ich dane z jakichkolwiek platform, których używają, jednocząc je w jednym miejscu, gdzie mogą być natywnie używane w apartamencie RegTech SteelEye”, powiedział. “Umożliwia to klientom wywiązanie się z obowiązków regulacyjnych przy jednoczesnym uzyskaniu niezrównanej wartości z danych, które w przeciwnym razie byłyby rozłożone między różnymi platformami.” Platforma

SteelEye stara się zapewnić klientom pełną widoczność przepływu pracy raportowania transakcji MiFID II dzięki ulepszonym kontrolom kwalifikowalności, analizom obsługi odrzucenia, regułom sprawdzania poprawności danych, możliwościom edycji transakcji, ścieżkom audytu i harmonogramom automatycznego przesyłania.

“Naszym celem jest poprawa jakości danych MiFID II. Wiele firm błędnie zgłosiło lub wyzwiska i niedostatecznie zgłoszone w ramach MiFID II / EMIR ze względu na złożoność przepisów”, dodał SteelEye’s Smith. “Dzięki zapewnieniu dokładności danych bazowych firmy będą dokładniej informować, co oznacza, że powszechnie dostępne dane MiFID II będą lepsze”.

Na początku tego miesiąca SteelEye mianował eksperta produktowego MiFID II i byłego 12-letniego weterana Bloomberga nowym dyrektorem operacyjnym. Rob Friend dołączył do SteelEye w roli wykonawczej po odejściu Bloomberg w sierpniu ubiegłego roku. Jego nominacja była częścią planowanej ekspansji firmy w USA i regionie Azji i Pacyfiku.

Post Schroders reorganizuje procesy raportowania transakcji ze SteelEye pojawił się jako pierwszy na HANDLU.