SGX i FTSE Russell uruchamiają kontrakty terminowe na indeks ESG

forex-generator

Singapore Exchange (SGX) i FTSE Russell nawiązały współpracę w celu uruchomienia pakietu kontraktów na instrumenty pochodne dotyczące ochrony środowiska i ładu korporacyjnego (ESG). 

Uruchomienie składa się z czterech nowych kontraktów terminowych na indeks ESG w ramach programu zrównoważonego rozwoju SGX Future in Reshaping Sustainability Agenda (FIRST), który rozpoczęła się w grudniu. 

Nowe instrumenty pochodne obejmują kontrakty terminowe na indeksy ESG SGX FTSE, kontrakty terminowe na indeksY SGX FTSE emerging Asia ESG, kontrakty terminowe na indeks SGX FTSE Asia ex Japan ESG oraz kontrakty terminowe na indeksY SGX FTSE Blossom Japan.

“Nasze przywództwo w rozwoju pan-Asia półka benchmark instrumentów pochodnych kapitałowych umieścił nas w wyraźnej pozycji do kierowania zmiany świat musi zobaczyć dzisiaj”, powiedział Michael Syn, szef akcji w SGX. “Wraz z mocnymi tutem FTSE Russell w zakresie inwestowalnych produktów wieloskładnika i ESG, nasza oferta zrównoważonych rozwiązań do zarządzania ryzykiem w Azji jest bezkonkurencyjna”.

Uruchomienie następuje po dużym partnerstwie między SGX i FTSE Russell w sierpniu, kiedy para zgodziła się opracować ofertę wielu instrumentów pochodnych indeksu aktywów koncentruje się na rynkach azjatyckich i wschodzących, jak również ESG i notowanych instrumentów pochodnych indeksu nieruchomości.

ESG znalazła się ostatnio w centrum kilku inicjatyw rynkowych systemów obrotu, ponieważ rynek patrzy na sposoby dostosowania się do bardziej zrównoważonej równowagi.

Cboe i LCH uruchomiły latem ubiegłego roku opcje indeksu ESG, a następnie europejską giełdę Deutsche Börse, która rozszerzyła swoją ofertę danych i analiz ESG poprzez przejęcie instytucjonalnych usług akcjonariuszy (ISS) w listopadzie.

Post SGX i FTSE Russell uruchomić ESG indeks futures pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*