State Street otwiera platformę handlową ETF dla zarządzających aktywami i brokerów-dealerów

forex-generator

State Street otwiera platformę handlową ETF dla zarządzających aktywami i brokerów-dealerówState Street otworzyła swoją platformę handlową funduszy giełdowych (ETF) dla wszystkich zarządzających aktywami i brokerów-dealerów, nawet tych, którzy nie są klientem organizacji.  

Bank powiedział, że platforma Fund Connect ETF, która wcześniej była dostępna tylko dla klientów korzystających z usług papierów wartościowych, będzie teraz otwarta na wsparcie wszystkich emitentów ETF, niezależnie od ich dostawcy usług.  

Platforma obsługuje obecnie 37 zarządzających aktywami i 77 upoważnionych uczestników (AP) – inaczej znanych jako animatorzy rynku, tacy jak brokerzy-dealerzy. 

“Dzięki łączności z tak wieloma sponsorami ETF i AP, Fundusz Connect ETF jest dobrze przygotowany, aby przepływ pracy był jeszcze bardziej zautomatyzowany i wydajny, przyspieszając proces tworzenia i realizacji”, powiedziała Nadine Chakar, szefowa firmy State Street global markets.  

“Ekspansja ta jest zgodna z zaangażowaniem naszej firmy w otwarte, elastyczne podejście, czego przykładem jest State Street AlphaSM, która łączy narzędzia, usługi, spostrzeżenia i partnerów, których klienci potrzebują na jednej platformie.” 

Rozwój opiera się na niedawnym rozszerzeniu przez State Street jej zdolności obsługi ETF, a platforma jest teraz w stanie wspierać wszystkie jurysdykcje handlowe ETF na całym świecie, w tym USA, Kanadę, Europę i Azja-Pacyfik.  

Staje się również najnowszym produktem w pakiecie elektronicznej platformy handlowej State Street, GlobalLink, aby przyjąć model otwartej architektury.  

“Nasza platforma jest wysoce skalowalna, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że budowanie i utrzymywanie własnych systemów przez sponsorów jest wyzwaniem dla sponsorów”, powiedział Gregory Fortuna, szef GlobalLink Solutions firmy State Street. “W tym miejscu nadal wniesiemy wartość dodaną dla naszych klientów, stale inwestując w naszą technologię i opracowując nowe rozwiązania, które posuwają branżę naprzód. Jesteśmy dumni z tego kamienia milowego i możliwości szerzej obsługi branży ETF.” 

State Street niedawno rozpoczęła nową usługę peer-to-peer repo handlu, dając swoim klientom po stronie kupna szerszy zakres możliwości bezpośredniego obrotu w ramach swojej działalności kredytowej agencji.  

Post pojawił się jako pierwszy na HANDLU.