State Street rozszerza pakiet handlowy peer-to-peer z nowym rozwiązaniem repo

forex-generator

State Street rozszerza pakiet handlowy peer-to-peer z nowym rozwiązaniem repoState Street wprowadziła nowe rozwiązanie peer-to-peer repo handlu, aby zapewnić swoim klientom po stronie kupna z szerszym zakresem bezpośrednich możliwości handlowych w ramach swojej działalności kredytowej agencji. 

Nowa zdolność jest kolejnym krokiem w celu banku inwestycyjnego z siedzibą w Bostonie, aby zachęcić klientów, takich jak fundusze hedgingowe, fundusze emerytalne i firmy ubezpieczeniowe do udziału w działalności handlowej peer-to-peer na rynku finansowania papierów wartościowych. 

Za pośrednictwem programu, kredytobiorcy gotówki będą mogli handlować bezpośrednio z kredytodawcami w szerszym zakresie rodzajów zabezpieczeń. State Street zagwarantuje również zobowiązania płatnicze kredytobiorców pieniężnych do kredytodawców w ramach programu. 

Uruchomienie programu następuje, gdy firmy po stronie kupna poszukują nowych źródeł płynności na rynku repo, w szczególności po kryzysie COVID-19 w marcu i kwietniu ubiegłego roku, kiedy firmy handlowe i inwestorzy mieli trudności z uzyskaniem dostępu do rynku repo, ponieważ banki i dealerzy mieli trudności ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych.

Ponadto historyczne niskie stopy procentowe zmuszają firmy po stronie kupna do poszukiwania nowych strumieni dochodów, bez uiszczania opłat pośrednikom, takim jak główni brokerzy.

“Po migracji widzieliśmy do wyczyszczonego i sponsorowanego rynku repo, teraz staramy się odblokować nową płynność i zapewnić zysk dla inwestorów pieniężnych po stronie kupna, jak wahadła huśtawki do nowych wymagań w sprawie zwrotów”, Travis Keltner, dyrektor zarządzający finansowania i transformacji zabezpieczeń w State Street Global Markets, powiedział handlu siostra publikacji, Global Custodian. 

“Chodzi o zmniejszenie zależności od pośrednika, zapewnienie dwóm stronom tego, czego potrzebują i możliwość zapewnienia finansowania w szerszym zakresie klas aktywów.

“State Street jest zdecydowanym zwolennikiem modelu peer-to-peer, a z naszym produktem mamy wspólny pogląd, że parowanie tych klientów zmniejsza szereg przeszkód w trakcie cyklu rynkowego.”

Rozwiązanie jest również w ofercie dla tych klientów finansowania papierów wartościowych, którzy nie są klientem opieki State Street, a plany są w toku, aby wdrożyć go na całym świecie w różnych kontrahentów, począwszy od klientów w USA. 

Post State Street rozszerza buy-side peer-to-peer pakiet handlowy z nowym rozwiązaniem repo pojawił się pierwszy na HANDLU.