Szef rachunkowości Nasdaq na następcę odchodzącego na emeryturę dyrektora finansowego

forex-generator

Szef rachunkowości Nasdaq na następcę odchodzącego na emeryturę dyrektora finansowegoThe główny księgowy w amerykańskiej grupie giełdowej Nasdaq ma zastąpić Michaela Ptasnika na stanowisku dyrektora finansowego, gdy przejdzie na emeryturę w marcu przyszłego roku.

Ann Dennison zastąpi Ptasnika na stanowisku seniora finansowego od 1 marca 2021 roku po przejściu na emeryturę po tym, jak spędził cztery lata na tym stanowisku.

Dennison został z Nasdaq w ciągu ostatnich pięciu lat jako starszy wiceprezes, kontroler i główny księgowy odpowiedzialny za księgowość systemu obrotu i sprawozdawczości finansowej, planowania i analizy, podatków, zamówień i globalnych operacji księgowych.

Przed nasdaq, Dennison pracował w Goldman Sachs przez 19 lat jako dyrektor zarządzający i szef sprawozdawczości finansowej.

“Ann jest oddanym liderem z głębokim zrozumieniem naszej działalności i naszej długoterminowej wizji”, powiedziała Adena Freidman, dyrektor generalny Nasdaq. “Ona wniesie znaczący wkład do stabilności finansowej Nasdaq w ciągu pięciu lat z firmą i jej pracowitość i wiedza będzie znaczącym czynnikiem w naszej strategii wzrostu.”

Ptasnik jest dyrektorem finansowym od 2016 roku. Podczas swojej kadencji nadzorował roczne procesy alokacji kapitału i zrealizował 1,1 miliarda dolarów w przejęciach i ponad 500 milionów dolarów zbycia.

Przed dołączeniem do Nasdaq Ptasnik spędził 20 lat na giełdzie TMX Group z siedzibą w Toronto, gdzie w latach 2002-2016 pełnił różne wyższe stanowiska, ostatnio jako dyrektor finansowy. Był również wiceprezesem ds.

“Podczas swojego pobytu w Nasdaq, Michael był kluczowy dla rozwoju i pomyślnej realizacji naszych strategii biznesowych”, dodał Friedman. “Jako dyrektor finansowy zapewnił silną pozycję finansową i odegrał kluczową rolę w budowaniu kultury wokół pracy zespołowej i innowacji, zwłaszcza gdy przeszliśmy całą firmę do zdalnego środowiska pracy podczas pandemii.”

Post Nasdaq rachunkowości szef do następcy ustępującego dyrektora finansowego pojawił się pierwszy na HANDLU.