The Trade Predictions Series 2023: Macro Environment

Główna » Kup stronę » The Trade Predictions Series 2023: Macro Environment
Wysłany przez:
forex-generator

Daniel Morris, główny strateg rynku, BNP Paribas Asset Management : Globalna gospodarka wydaje się nieuniknionego marszu w kierunku recesji. Przyczyny są dobrze znane: banki centralne agresywnie podnoszą stawki polityki w celu zmniejszenia inflacji, szoku energetycznego w Europie, polityki zerowej i chwiejnego rynku nieruchomości w Chinach. Znaczna część Europy jest już w recesji. Oczekujemy, że zacznie się w USA w trzecim kwartale 2023 r. I chociaż wzrost Chin prawdopodobnie nie stanie się ujemny, będzie poniżej poziomów historycznych.

można łatwo wymyślić sposoby, w jakie sytuacja może się jeszcze pogorszyć: awaria na kluczowym rynku finansowym ze względu na szybki wzrost stóp procentowych, zimną zimę i zaciemnienie w Europie lub zaostrzenie napięć geopolitycznych między napięciami geopolitycznymi między USA i Chiny. Europa stoi w obliczu szoku energetycznego w przeciwieństwie do wszystkiego, co widział region od czasu wzrostu ceny OPEC w latach siedemdziesiątych. Mimo że ceny gazu mają Moderowane ostatnio są one 10 razy wyższe niż średnia w 2019 r. W niektórych krajach inflacja jest podwójnie cyfrowa, nastroje konsumenckie upadły, a popyt osłabia wraz z dochodem do dyspozycji. Niemniej jednak uważamy, że nagłówkowa inflacja osiągnęła szczyt i powróci do 2% docelowego EBC w 2024 r.

Jim Kwiatkowski, CEO, LTX : Branża rynków kapitałowych doświadczyła szczególnie niestabilnego 2H 2022 r., Gdy inwestorzy zmagali się inflacja. W tym roku zostanie zapamiętany jako rok, w którym uczestnicy rynku zostali zmuszeni do dostosowania się do drastycznie odmiennego środowiska ze względu na jastrzębie podejście Fed, wojny na Ukrainie i trwałe problemy z łańcuchem dostaw zmieniające krajobraz handlowy.

Rynek obligacji korporacyjnych w USA nie był nietknięty przez te wyzwania, które nadal będą miały efekty falowania do 2023 r. Oczekujemy, że zacieśnianie środków pieniężnych przez Fed Polityka kontynuowania, a proces zakończył się w pierwszej połowie 2023 r., A stopy procentowe i inflacja pozostają stosunkowo wysokie przez cały rok. Oczekujemy, że wysokie stawki i obawy recesyjne będą nadal powstrzymywać nowy rynek problemów. Wśród tych warunków dostępność płynności rynkowej wtórnej będzie kluczowym wyzwaniem, na które uczestnicy rynku będą nadal rozwiązać w 2023 r. Oczekujemy, że elektroniczne obciążenie obligacji osiągną rekordowe poziomy z zatrudnieniem innowacyjnej sztucznej inteligencji (AI) i zwiększania technologii, które wzrosną technologię Przejrzystość przy minimalizowaniu wycieku informacji. Przewidujemy również dalsze przyjęcie zaawansowanych narzędzi handlowych w celu bardziej wydajnego obrotu E dużych zamówień.

Matt McLoughin, szef handlu, LionTrust: “Właśnie kiedy myślałem, że mnie nie ma, wciągają mnie z powrotem”. Po ciekawej, wypełnionej covidami, kilka lat, można śmiało powiedzieć, że 2022 nie zawiodło Liczba wyzwań, jakie przyniosło na rynek. Myślę, że 2023 będzie nadal “interesującym” środowiskiem handlowym, ale takie, które przyniesie nowe możliwości. Jako strażnicy finansowi inwestorów, mamy obowiązek inwestować odpowiedzialnie i mając to na uwadze, widzę, że czynniki ESG pozostają Front i centrum umysłów inwestorów w przyszłym roku. Mam nadzieję, że wzrost globalnych stóp procentowych, którego doświadczyliśmy, osiągnie cel kontrolowania inflacji i że koszty życia nie trwają tak długo, jak oczekiwano. Jestem bardzo Nie mogę się doczekać, aby Irlandia wygrała Puchar Świata Rugby 28 października 2023!

Jason Xavier, szef ETF Capital Markets, Franklin Templeton : Oczekujemy, że 2023 będzie wyboistym rokiem na rynkach finansowych na całym świecie. być rokiem gry w obronie, optymalizacji dochodów i taktycznego poszukiwania osłabiającego dolara do potencjalnie Przydzielić na rynki wschodzące (EM). Moje główne prognozy koncentruje się na tej defensywnej grze. W związku z tym uważamy, że ETF z wieloma czynnikami inteligentnych beta, zwłaszcza tych, którzy koncentrują się na strategiach generowania jakości i dochodów, przewyższają swój względny wzrost AUM z tego roku, gdy dekada “tanich” pieniędzy i rejestrowanie niskich stóp procentowych zniknie. Produkt takiej polityki pieniężnej w ciągu ostatniej dekady z pewnością przyniósł ETF i fundusze indeksowe, a w szczególności programy ważone kapitalizacji, często mocno nadwagi, były dobrą strategią “kupuj”, zwracając solidne roczne zwroty.

Jednak nowe środowisko stóp procentowych wymaga bardziej taktycznego podejścia do alokacji aktywów i ekspozycji rynku kapitałowego. W związku z tym inwestorzy ETF mogą zacząć korzystać przy pozytywnie patrzeć na alternatywne programy ważenia, takie jak wieloczynnikowe inteligentne beta ETF, które uwzględniają podstawy akcji oprócz kapitalizacji rynkowej akcji. Uważamy, że jest to silny obszar wzrostu w przyszłym roku.

Post The Trade Predictions Series 2023: Macro Environment pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*