TP ICAP finalizuje przejęcie Liquidnet o wartości 700 mln USD

forex-generator

TP ICAP finalizuje przejęcie Liquidnet o wartości 700 mln USDInterdealer broker TP ICAP zakończył akwizycję instytucjonalnej sieci handlowej i operatora ciemnego basenu Liquidnet w transakcji, która ma na celu zwiększenie jego możliwości handlu elektronicznego.

TP ICAP potwierdziło zamiar zakupu firmy we wrześniu, zawierając ostateczną umowę kupna Liquidnet za 700 milionów dolarów szybko w październiku. 

Zgodnie z warunkami umowy, TP ICAP powiedział, że zapłaci wynagrodzenie pieniężne w wysokości 525 milionów dolarów, 50 milionów dolarów trzy lata po zakończeniu, a do dalszych 125 milionów dolarów w zależności od wyników Liquidnet w tym okresie.

“Sfinalizowanie przejęcia Liquidnet jest ważnym kamieniem milowym dla TP ICAP. Połączenie dwóch wysoce uzupełniających się przedsiębiorstw zmienia nasze perspektywy wzrostu poprzez istotne przyspieszenie realizacji naszej strategii”, powiedział Nicolas Breteau, dyrektor generalny TP ICAP.

Nowo połączony podmiot będzie miał siedzibę w Londynie i wzmocni możliwości handlu elektronicznego TP ICAP i połączy instrumenty pochodne o wysokim dotyku i akcje gotówkowe Liquidnet z platformą akcji cash block liquidnet.

TP ICAP powiedział w swoim oświadczeniu potwierdzającym zakończenie transakcji, że połączone przedsiębiorstwo “skorzysta z potężnych trendów struktury rynku związanych z celami po stronie kupna”. Sieć ponad 1000 zarządzających aktywami Liquidnet, zbudowana w ciągu ostatnich dwóch dekad, znacznie zwiększy swoje zaangażowanie po stronie kupna. 

Z Liquidnet, dom maklerski rozszerzy również swoją ofertę w kursach dealer-to-client i handlu kredytami. Liquidnet oferuje obecnie protokoły realizacji głównie ukierunkowane na duży handel obligacjami korporacyjnymi między klientami, a TP ICAP planuje rozszerzyć tę ofertę o szereg narzędzi typu dealer-klient.

“Obecnie koncentrujemy się na szybkiej integracji Liquidnet i realizacji atrakcyjnych możliwości zwiększenia przychodów i zwrotów dla akcjonariuszy”, dodał Breteau.

Post TP ICAP kończy 700.000$000 dolarów liquidnet nabycia pojawił się pierwszy na HANDLU.