TP ICAP rebranduje dział danych i analiz

forex-generator

TP ICAP rebranduje dział danych i analizInterdealer broker TP ICAP zmienił nazwę działu danych i analityki i połączył go z działalnością pohandlową pod jednym parasolem. 

Działając jako Parameta Solutions, nowy dział obejmuje produkty i rozwiązania TP ICAP do analizy danych i analiz z usługami pohandlowymi. 

Eric Sinclair, który kierował działem danych i analiz TP ICAP od końca 2017 roku, pozostanie dyrektorem naczelnym nowo utworzonej firmy.

“Dostarczając cennych danych rynkowych OTC, ułatwiamy naszym klientom zarządzanie złożonymi rynkami, na których brakuje wysokiej jakości danych cenowych”, skomentował Sinclair. 

“Naszym celem jest rozwój naszej oferty w celu zapewnienia dostosowanych rozwiązań opartych na danych, które tworzą możliwości i wartość, dystrybuując te rozwiązania od przedsiębiorstwa do dostarczania w chmurze, za pośrednictwem partnerów handlowych lub bezpośrednio za pośrednictwem sklepu internetowego Parameta Solutions”. 

Parameta Solutions obejmuje zawartość TP ICAP i zastrzeżone dane, a także wgląd w odkrywanie cen, zarządzanie ryzykiem, benchmark i indeksy oraz dane przed i po wymianie.

Oferta pohandlowa ma również na celu pomóc uczestnikom rynku w kontrolowaniu ryzyka kontrahenta i ryzyka regulacyjnego za pomocą narzędzi do zarządzania ekspozycją bilansową, z usługami kompresji i optymalizacji.

“Parameta Solutions business is an motor zrównoważonego wzrostu i dywersyfikacji dla naszej Grupy. Jego strategia polega na opracowywaniu nowych produktów, dostarczaniu nowych metod dystrybucji i powiększaniu bazy klientów poprzez rozszerzanie swojej obecności po stronie kupna”, powiedział Nicolas Breteau, dyrektor generalny TP ICAP.

“Nadanie przedsiębiorstwu nowej, odrębnej tożsamości przyspieszy realizację tej strategii, lepiej umożliwiając jej rozwój nowych partnerstw, współpracę ze źródłami danych innych firm i dywersyfikację oferty poza surowymi danymi, aby uwzględnić wskaźniki, indeksy i rozwiązania pohandlowe.”

Inne marki w dziale to Tullett Prebon Information, PVM Data Services, ICAP Information, Liquidnet Investment Analytics i Burton-Taylor Consulting.

W zeszłym miesiącu TP ICAP sfinalizowało przejęcie instytucjonalnej sieci handlowej i operatora ciemnego basenu Liquidnet za 700 milionów dolarów po potwierdzeniu zamiaru zakupu firmy we wrześniu.  

po TP ICAP rebrands danych i analityki dział pojawił się pierwszy na TRADE.