TradeTech FX: Czy peer-to-peer jest odpowiedzią na fragmentację płynności?

Główna » Kup stronę » TradeTech FX: Czy peer-to-peer jest odpowiedzią na fragmentację płynności?
Wysłany przez:
forex-generator

płynność peer-to-peer jest jednym z rozwiązań coraz bardziej rozdrobnionego krajobrazu wymiany walut, stwierdził panel struktury rynkowej w TradeTech FX.

Jednak nie można wykorzystać samego problemu peer-to-peer, a kilku panelistów zauważyło znaczenie relacji, a nawet handel głosową podczas zmienności w ciągu ostatnich kilku lat.

Fragmentacja płynności jest kluczowym tematem struktury rynkowej, który został zidentyfikowany w TradeTech FX, z zakresem kanałów płynnościowych dostępnych na rynku obecnie szerszym niż kiedykolwiek.

“Głównymi rynkami były miejsce, w którym większe banki pozyskają płynność”, powiedział Simon Bevan, globalny szef handlu EFX w Ing. “Ale rynki podstawowe nie zawsze mają najlepszą płynność lub cenę, wpływ na rynek jest gwarantowany i ty może pokazać się w większym rozmiarze gdzie indziej. ”

wśród rosnących opcji chwytania rynku FX są Puci-do-peer, które pozwalają instytucjom kupującym i sprzedającym po stronie sprzedaży na bezpośrednio zapewnienie sobie płynności. Temat został wprowadzony na scenę w TradeTech FX od kilku lat i obok tych, którzy śpiewają swoje pochwały, pozostają uczestnicy, którzy wyrażają zaniepokojenie niezawodnością puli – i nie wiedząc, kto działa w nich.

“Jeśli jesteś bardziej aktywny, potrzebujesz płynności, a wszystko, co nie możesz zagwarantować”, dodał Bevan. “Dostawcy płynności gwarantują to, ale może to nie być najlepsza cena”.

Wszyscy panelliści przemawiają podczas wydarzenia 2022, zauważone, że peer-to-peer był niezbędnym narzędziem w ramach szerszego zestawu narzędzi. Założyciel i dyrektor generalny Peer-to-Peer Pool FX Hedgepool, Jay Moore, powiedział, że w przeciwieństwie do rynków dwustronnych, peer-to-peer może zmniejszyć fragmentację, zapobiegając podzieleniu przepływu firmy przez brokera, między innymi.

Potencjał wychwytu w peer-to-peer Handel nasuwa pytanie: jak mogłaby wyglądać przyszła rola kontrahentów FX, gdyby osiągnęło masę krytyczną. Proces elektronizacji znacznie zmniejszył rozmiar biurka na całym świecie, szczególnie na rynkach punktowych; Jednak ciągła zmienność rynku wywołała odrodzenie znaczenia relacji osobistych, a nawet w niektórych przypadkach handlu głosem.

W czasach zmienności panelliści zauważyli, że peer-to-peer mogą być używane do pasywnego przepływu, aby uwolnić czas i uwagę handlowców.

“Potrzebna jest ciągła informacja zwrotna na temat wyceny napędzania podczas zmienności rynkowej”, powiedział szef handlu FX Blackrock, David Turner.

“Ważne jest, aby uzyskać wkład handlowca po stronie makro i strategii. Musisz utrzymać wszystkie możliwości otwarcia. Chodzi o posiadanie wszystkich narzędzi w zestawie narzędzi ” – podsumował Turner.

Post TradeTech FX: Czy peer-to-peer jest odpowiedzią na fragmentację płynności? pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*