TradeTech FX: życie po regulacji

Główna » Rozporządzenie » TradeTech FX: życie po regulacji
Wysłany przez:
forex-generator

Po dziesięcioleciach unikając reflektorów regulacyjnych, branża FX została wstrząśnięta przez nie jedno, ale dwa najnowsze niedawne przepisy, które miały znaczący wpływ na sposób działania rynku. Ostatnia faza niejasnych zasad marginesu (UMR) weszła w życie we wrześniu, podczas gdy znormalizowane podejście do ryzyka kredytowego kontrahenta (SA-CCR, ramy wymogu kapitałowego w ramach ryzyka kontrahenta dla kontrahentów handlowych) miało ostateczne wdrożenie w styczniu 2022. Między nimi mieli kataklizmiczny wpływ na operacje, wymagając od uczestników po obu stronach ulicy wdrożenia zupełnie nowych systemów i procedur w celu uwzględnienia nowych wymagań.

“To był duży ból głowy”, powiedziała Kirstie MacGillivray, CEO UK of Aegon Asset Management. ”UMR wpłynęło tylko na niewielką część naszych klientów, ale mieliśmy ogromną infrastrukturę do zbudowania. Cieszę się, że mogę powiedzieć Jesteśmy teraz zgodne z regulacjami, ale zajęło to dużo pracy. ” Elke Wenzler, szef handlu w Meag, zgodził się. “Było jasne, że byliśmy w zakresie i aby wprowadzić zasoby, konfigurację operacyjną marginesu odmian, do wyczyszczenia, wykonania tego wszystkiego – naprawdę wymagało to dużo wysiłku. Zapytaliśmy wszystkich naszych kontrahentów Aby zaangażować się i popchnąć to do przodu. Jest teraz na miejscu i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak się rozwija ”.

“Otrzymujemy wiele próśb o pomoc, zarówno od kupna, jak i po stronie sprzedaży”

, ale gracze nadal nie są do końca pewni, gdzie stoją – lub co muszą zrobić. “Otrzymujemy wiele próśb o pomoc, zarówno od kupna, jak i sprzedaży”, powiedział Ben Tobin, szef optymalizacji Europy/Portfolio w Capitolis, platformie napędzającej optymalizację rynku finansowego.

i optymalizacja to kluczowe słowo tutaj – i być może jeden z Największe punkty bólu. “SA-CCR jest prawdopodobnie najgorętszym tematem w tym roku pod względem optymalizacji”, powiedział Mattias Palm, kierownik biznesu w Trireduce FX, Ostra. “Wpływa na całą branżę, chociaż banki są najgorsze hitem.”

“SA-CCR to naprawdę pierwszy raz, gdy FX jest front i centrum globalnych regulacji. Banki są bardzo trudne do oderwania się od swoich książek. FX jako branża nie była znana z proaktywnej optymalizacji, ponieważ Nigdy tak naprawdę nie było na linii frontu, więc banki bardzo się cierpi. Nawet dzisiaj optymalizujemy od dealera do klienta. Coraz więcej, strona kupna będzie musiała współpracować z dostawcami płynności ” – dodał Tobin .  

This is already happening, and relationships are becoming of paramount importance. “We looked very carefully at our list of counterparts,” said MacGillivray. “Nie postrzegamy ich jako dostawców płynności, widzimy je jako partnerzy płynności. Potrzebujemy tej interakcji z nimi. ”

, ale ból SA-CCR już filtruje do biur wykonania po stronie kupna. “Banki przynajmniej mają pełną widoczność. Nie”, wskazał MacGillivray. – Jakiś czas temu zaczęliśmy zauważać zmianę cen. Mieliśmy kilka spotkań z odpowiednikami, aby ustalić, co się dzieje. Zajęło im sześć spotkań, aby w końcu przyznać, że SA -CCR stoi za tym – nie przyznają się do tego, co się dzieje. To nie jest partnerstwo. Z przyjemnością współpracujemy z nimi, aby rozwiązać problemy, ale w zamian muszą być z nami przejrzyste. Naszym zadaniem jest uzyskanie najlepszego wykonania i możemy to zrobić tylko poprzez pełny dialog z naszymi kontrahentami. ”

“Naszym zadaniem jest uzyskanie najlepszego wykonania i możemy to zrobić tylko poprzez pełny dialog z naszymi kontrahentami”.

Więc jakie strategie handlowe mogą kupić po stronie, aby pomóc Banki zajmują się tym wyzwaniem?

“Wszystkie nasze stanowiska są w pełni zabezpieczone gotówką – jest to dość prosta odpowiedź”, powiedział MacGillivray. “Rozmawiając z naszymi kontrahentami, tego właśnie chcą. Ponadto, kiedy jest optymalny czas na wymianę, aby pasować do ich książki? Z przyjemnością rozmawiamy o takich rzeczach, ale musi to być otwarty dialog ”.

, sugeruje dłoń, w ramach SA-CCR może być teraz łatwiejsze do optymalizacji niż kiedyś. “Kiedyś był to albo rażące, notalne, albo według końca. Ekspozycje wymagają mniejszej aktywności operacyjnej – co oznacza mniej transakcji. ”

Nawet jeśli nie masz jeszcze wpływu, warto zwrócić uwagę, ponieważ wkrótce możesz być.

“Banki, które naprawdę bolą, muszą poszerzyć swoje spready, ale nad Czas, wszyscy wpadną pod SA-CCR Memit i wszyscy zobaczą tę samą walkę ”, ostrzegł Tobin. “To jest bardzo nowe w przypadku FX, tak naprawdę nie musieliśmy radzić sobie z niczym takim, a ludzie mogą zmagać się z ich systemami. Jeśli nie jesteś jeszcze bankiem w SA-CCR, prawdopodobnie dostajesz Dużo więcej przepływu, ale zachęcam cię do wcześniejszego spojrzenia na twoje systemy i upewnienie się, że są gotowe, ponieważ nadchodzi. ”

Nirvana byłoby osiągnięcie całkowitego kosztu optymalizacji, systemu all-in dla wszystkiego, ale większość panelistów zgadza się, że jest to raczej snów rurowych niż realistyczny cel.

“Wiele z wielu z wielu z nich Banki chcą to zrobić, ale nie mają czasu nawet o tym pomyśleć ” – powiedział Tobin. “Większość banków stara się obliczyć liczby potrzebne do swojej firmy i ich organów regulacyjnych. Najpierw problemy, a my będziemy nadal pracować nad nirwaną. ”

“To ból głowy, ale musimy wybrać bóle głowy, nie możemy się ich pozbyć w tym samym czasie, więc niektóre z nich po prostu musisz sobie poradzić”, zgodził się MacGillivray.

, a teraz kupuj -Boope zaczyna również uczestniczyć w optymalizacji. W przypadku banków jest jego związany z kosztami kapitału. “Wskaźniki dla po stronie kupna będą różne, ale można użyć tych samych rodzajów narzędzi”, powiedział Palm. “Zmniejszenie ekspozycji na kontrahenta, zmniejszenie elementów linii, zmniejszenie bilansu, możliwość wypłaty, kompresji ryzyka”.

“Optymalizacja zarządzania zabezpieczeniem – Kiedy zacząłem po stronie handlowej, nie spodziewałem się, że będzie to dla mnie taki duży temat!” – powiedział Wenzler.

Post TradeTech FX: życie po regulacji pojawiło się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*