Tymczasowe krzesło CFTC powołane jako Heath Tarbert ustępuje

forex-generator

The prezes i dyrektor generalny amerykańskiego nadzoru handlu instrumentami pochodnymi, Heath Tarbert, ustąpił po inauguracji Joe Bidena.

Podczas gdy stałe zastąpienie US Commodities Futures Trading Commission (CFTC) znajduje się, komisarz Rostin Nehnam przejmie rolę pełniącego obowiązki przewodniczącego, ze skutkiem natychmiastowym.

Tarbert, który został wybrany na prezesa i dyrektora generalnego CFTC w 2019 r., potwierdził w grudniu ubiegłego roku, że ustąpi, gdy nowy prezydent obejmie urząd. Pozostanie on jednym z obecnych pięciu komisarzy agencji w kadencji, która ma się zakończyć w 2024 roku.

“To był punkt kulminacyjny mojej kariery zawodowej, aby służyć narodowi amerykańskiemu jako 14 prezes i dyrektor generalny tej agencji. To gorzkie, aby ustąpić z roli, którą tak bardzo mi się podobało, ale ważne jest, aby oczyścić drogę do wyboru przez prezydenta Bidena stałego fotela” – powiedział Tarbert. 

“Pokojowy transfer władzy jest znakiem rozpoznawczym amerykańskiego systemu samorządu i jestem dumny z naszych wysiłków na rzecz utrzymania tej tradycji tutaj w CFTC.”

Rezygnacja Tarberta następuje rekordowy rok dla CFTC po watchdog ogłosił, że przetworzył największą liczbę egzekucji w swojej historii w 2020 roku, służąc 1,3 miliardów dolarów kary.

Podczas jego kadencji CFTC ustanowiła również nowy rekord w większości przypadków w roku podatkowym, przetwarzając 113 w 2020 r. 

“Jestem niesamowicie dumny z rekordowych osiągnięć tej agencji w ciągu ostatnich 18 miesięcy”, dodał Tarbert. “Podjęliśmy ambitny i oparty na konsensusie program stanowienia prawa, energicznie chroniliśmy integralność rynku za pomocą historycznych wysiłków w zakresie egzekwowania prawa, zapewniliśmy stabilną rękę naszym rynkom podczas pandemii, zachowaliśmy naszą jurysdykcję nad amerykańskimi i czystymi i tak wiele więcej.”

Stanowisko tymczasowego przewodniczącego CFTC powołanego jako Heath Tarbert kroki w dół pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*