Union Investment rozszerza relacje Bloomberga z PORT Enterprise

forex-generator

European asset manager Union Investment rozszerzyła współpracę z Bloomberg, integrując swoje rozwiązanie PORT Enterprise.

Rozwiązanie da unijnym menedżerom portfeli dostęp do modeli ryzyka i atrybucji Bloomberga, analityki portfela i funkcji raportowania.

Firma inwestycyjna jest już klientem Bloomberga, po przyjęciu rozwiązań do zarządzania badaniami w 2018 roku, obok BMO Global Asset Management, w odpowiedzi na nowe wymagania MiFID II w zakresie badań inwestycyjnych.

“PORT Enterprise umożliwił nam usprawnienie naszych procesów inwestycyjnych, śledzenie ryzyka i wyników portfela oraz wizualizowanie udziałów wybierających różne kryteria”, powiedział Benny Gärtner, szef działu zarządzania portfelem kapitałowym w Union Investment.   

“Bloomberg pomaga nam również skutecznie raportować za pomocą modelu wieloczynnikowego i optymalizować alokację zasobów poprzez inteligentne wyszukiwanie danych za pośrednictwem api do naszego narzędzia optymalizacji. Byliśmy szczególnie pod wrażeniem tego, jak łatwe i szybkie wdrożenie przebiegało pomimo pandemii, z krytycznym zdalnym wsparciem i regularnymi dyskusjami w celu oceny dostosowań do konkretnych przepływów pracy w Unii.”

Union Investment dołącza do kilku innych firm po stronie kupna, aby w ostatnim czasie wyżywienie rozwiązań Bloomberga.  Europejski menedżer aktywów Vega Investment Managers wdrożył usługę PORT Enterprise w zeszłym miesiącu, a Bankia Asset Management zintegrowała system AIM do zarządzania zamówieniami.

Niedawno Lombard Odier wdrożył PORT Enterprise, aby ujednolicić swoje procesy zarządzania portfelem i zamówieniami w handlu akcjami i stałymi dochodami.

Post Union Investment rozszerza relacje Bloomberg z PORT Enterprise pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*