Vontobel Asset Management powołuje nowego szefa handlu o stałym dochodzie 

forex-generator

Vontobel Asset Management powołuje nowego szefa handlu o stałym dochodzie Vontobel Asset Management wybrała byłego wieloletniego szefa handlu wieloma aktywami z Pictet Asset Management, aby prowadzić handel stałymi dochodami.

Jean-Michel Manry dołącza do szwajcarskiego aktywnego zarządcy aktywów o wartości 120 miliardów CHF w Zurychu jako szef handlu o stałym dochodzie w biurze jednorodzinnym Rama Capital, gdzie spędził ostatnie dwa lata jako doradca operacyjny.

Aktualizacja profilu Manry’ego na LinkedIn potwierdziła, że rozpoczął swoją nową rolę handlową w Vontobel w tym miesiącu. TRADE skontaktowała się z Vontobel w celu uzyskania komentarza.

Przed dołączeniem do Rama, Manry spędził 18 lat w Vontobel rival, Pictet Asset Management, do którego po raz pierwszy dołączył w 2000 roku jako inwestor instrumentów pochodnych, a przed objęciem wyższych stanowisk jako kierownik działu dochodów stałych i handlu wieloma aktywami. 

W Pictet handlował akcjami, kursami, obligacjami, produktami FX, OTC i był odpowiedzialny za budowę stanowiska do realizacji zakupu w Genewie.

Powołanie Manry wynika wiadomości w zeszłym miesiącu, że Vontobel miał plany outsourcingu operacji handlowych do state street’s front-to-back platformy outsourcingu. 

Dzięki wieloletniej umowie serwisowej para potwierdziła, że Vontobel będzie wykorzystywać State Street Alpha do technologii front-office, usług operacji inwestycyjnych, usług danych Alpha i rozwiązań ryzyka płynności.

“Cieszymy się, że współpracujemy z State Street w celu dalszego wzmocnienia platformy obsługi inwestycji dla naszych butików inwestycyjnych”, powiedział Felix Lenhard, dyrektor generalny i członek zarządu w Vontobel.

“Dzięki temu rozwiązaniu Vontobel skorzysta z dostępu do solidnego, wysokiej jakości i skalowalnego modelu operacyjnego, który zapewni najlepsze w swojej klasie usługi naszym menedżerom portfela i funkcjom pomocniczym. Będziemy również w stanie poprawić obsługę i dołączanie naszych klientów w wyniku rozszerzonej łączności z opiekunami i brokerami.”

Stanowisko Vontobel Asset Management powołuje nowego szefa handlu o stałym dochodzie pojawił się pierwszy na HANDLU.