Vontobel Asset Management przenosi operacje handlowe na State Street Alpha

forex-generator

Vontobel Asset Management przyjmie flagową platformę outsourcingową front-to-back z State Street, aby zarządzać całą swoją działalnością handlową. 

Dzięki wieloletniej umowie serwisowej Vontobel Asset Management wykorzysta State Street Alpha do technologii front-office, usług operacji inwestycyjnych, usług danych Alpha i rozwiązań z ryzykiem płynności.

Umowa stanowi nowe partnerstwo strategiczne dla szwajcarskiego aktywnego zarządzającego aktywami o wartości 120 mld CHF, umożliwiające jej stworzenie dodatkowych zdolności wzrostu dla operacji inwestycyjnych.

“Cieszymy się, że współpracujemy z State Street w celu dalszego wzmocnienia platformy obsługi inwestycji dla naszych butików inwestycyjnych”, powiedział Felix Lenhard, dyrektor generalny i członek zarządu w Vontobel. 

“Dzięki temu rozwiązaniu Vontobel skorzysta z dostępu do solidnego, wysokiej jakości i skalowalnego modelu operacyjnego, który zapewni najlepsze w swojej klasie usługi naszym menedżerom portfela i funkcjom pomocniczym. Będziemy również w stanie poprawić obsługę i dołączanie naszych klientów w wyniku rozszerzonej łączności z opiekunami i brokerami.”

Transakcja opiera się na ciągu State Street z przodu do tyłu mandatów obsługi inwestycji z ubiegłego roku. Według banku z siedzibą w Bostonie, zdobył sześć mandatów Alpha w zeszłym roku, a ponad jedna czwarta zwycięstw obsługi aktywów w drugiej połowie 2020 r. zostały przypisane do transakcji Alpha. 

W grudniu, State Street ogłosiła, że przedłużyła swój mandat obsługi inwestycji z us asset manager Glenmede Investment Management w celu włączenia nowych front-to-back usług biurowych.

“Jesteśmy zachwyceni Vontobel Asset Management staje się ważnym europejskim klientem State Street Alpha” powiedział Jörg Ambrosius, szef EMEA, State Street. 

“Nasza platforma integruje i usprawnia proces inwestycyjny, aby zapewnić wydajność, wgląd, szybkość i wykonanie, które wspierają zarządzających aktywami w każdym aspekcie ich cyklu życia inwestycji. Wykorzystując otwartą infrastrukturę platformy, Vontobel AM może usprawnić codzienne procesy i operacje, aby zoptymalizować zwroty i skupić się na przyszłym wzroście.

Post pojawił się jako pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*