Wells Fargo zapewnia quant funduszy hedgingowych z odnowioną platformą handlową

forex-generator

Wells Fargo zapewnia quant funduszy hedgingowych z odnowioną platformą handlowąWells Fargo nawiązała współpracę z firmą FinTech HPR, aby zapewnić nowy wygląd elektronicznej platformy transakcyjnej dla klientów ilościowych funduszy hedgingowych.

Partnerstwo spowoduje, że dział ilościowych usług prime banku przyjmie platformę Unimus HPR, która obejmie wykorzystanie jego ultra-niskiego opóźnienia bezpośredniego dostępu do rynku (DMA) i rozwiązań do zarządzania ryzykiem przedtransakcyjnym, aby zapewnić klientom funduszy hedgingowych Wells Fargo niestandardowe rozwiązania handlowe.

“Architektura usług hpr w skali zapewnia elastyczność dostępu do rozwiązań w całym spektrum opóźnień”, powiedział Anthony Amicangioli, założyciel i dyrektor generalny HPR. “Wells Fargo rozumie przyszłość handlu elektronicznego i cieszymy się, że możemy z nimi współpracować, aby zapewnić wysoce zróżnicowane usługi w naszej ujednoliconej architekturze Platformy jako usługi (PaaS)”.

Nowa platforma handlowa jest najnowszym wzmocnieniem Wells Fargo do swojego głównego działu maklerskiego, takiego jak wprowadzenie nowych możliwości do swojego biura handlowego zleconego przez agencję, po jej uruchomieniu w czerwcu ubiegłego roku.

“Dzięki współpracy z HPR nasi klienci będą mieli możliwość wdrożenia sprzętu sieciowego uwzględniającego rynek, zaawansowanych systemów dostarczania danych, rozwiązań do zarządzania opóźnieniami i platform nadzoru handlowego”, powiedział John Leone, dyrektor zarządzający i szef strategii ilościowej w Wells Fargo Corporate and Investment Banking.

“HPR jest złotym standardem w zakresie bram ryzyka i zarządzania ryzykiem w handlu i cieszymy się, że HPR wkrótce uruchomi dodatkowy pakiet produktów, które podniosą wszystkie komponenty stosu handlowego.”

UBS oferuje technologię HPR poprzez ilościowe prime brokerage od 2013 roku i stał się kluczowym elementem strategii rozwiązań kwantowych szwajcarskiego banku.

W ciągu ostatnich kilku lat, prime brokerzy byli w stanie rozwijać swoją działalność, koncentrując się na rozwijającym się sektorze ilościowych funduszy hedgingowych, z których największy i najbardziej zróżnicowany prime brokerów udało się odnieść sukces. 

Quant funduszy hedgingowych, takich jak AQR Capital, D.E. Shaw, Renaissance Technologies i Two Sigma, polegać na algorytmy i zautomatyzowane rozwiązania handlowe, oprócz sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, dla swoich strategii inwestycyjnych.

Jednakże fundusze quant hedge były jednymi z najbardziej dotkniętych zmiennością spowodowaną pandemią COVID-19. Według badań z Refinitiv, 72% inwestorów quant zostało zranionych przez pandemię, ponieważ modele uczenia maszynowego i algorytmy oparte na danych historycznych ucierpiały w wyniku zerwania powiązań i znacznego wzrostu złożoności ich nakładów.

Post Wells Fargo w celu zapewnienia quant funduszy hedgingowych z odnowionej platformy handlowej pojawił się pierwszy na HANDLU.