Większość buy-side nie ma planów, aby spotkać się z brokerami twarzą w twarz w najbliższej przyszłości

forex-generator

Over 70% buy-siders na całym świecie powiedział, że nie spodziewają się spotkać się z brokerów osobiście w najbliższym czasie ze względu na trwającą pandemię, badania z Virtu Financial ujawnił.

Wyniki globalnej komisji Virtu w 2020 r. i badania badawcze, które ankietowane 159 buy-side uczestników rynku na całym świecie, stwierdził, że większość wykluczyła spotkania w biurze w najbliższej przyszłości i zamiast tego zorganizować konsultacje internetowe z brokerów i analityków.

Tylko 5% respondentów stwierdziło, że ich biuro jest obecnie otwarte na wizyty, podczas gdy mniej niż 5% oczekuje wznowienia wizyt u brokerów w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a mniej niż 20% spodziewa się wizyt w biurze w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Ponad połowa respondentów po stronie kupna w badaniu powiedziała, że będą pracować z domu do końca roku. Około 30% wróciło już do biura, a mniej niż 10% planuje wrócić do biura w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Zaledwie 10% stwierdziło, że pracowało w biurze bez zakłóceń.

Wyniki są zgodne z podobnymi ustaleniami z badań przeprowadzonych przez Greenwich Associates, które wykazały, że zaledwie 4% specjalistów w dziedzinie zgodności oczekuje, że inwestorzy powrócą do wewnętrznych biur handlowych w pełnym wymiarze godzin w świecie po pandemii. Główne domy po stronie kupna, takie jak Schroders, również przyjęły elastyczne warunki pracy, w tym stałą pracę w domu.

Virtu globalnej komisji i badania ankietowe inwestorów instytucjonalnych, w tym funduszy inwestycyjnych, funduszy długoterminowych i funduszy hedgingowych, w Regionie Azji i Pacyfiku, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Kanada, Ameryka Łacińska i USA.

Jeśli chodzi o badania płynności i brokerów, strona kupna niemal jednogłośnie zgodziła się, że pandemia coronavirus nie miała wpływu na dostęp do obu tych rodzajów.

Większość 55% inwestorów powiedział virtu, że obecnie wykonać z między 0-20 brokerów, podczas gdy 20% wykonać z 21-40 brokerów. Około 35% dystrybucji większość transakcji do ich najlepszych 10 brokerów i 22% dystrybucji większość transakcji do ich pięciu najlepszych brokerów.   

Post pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*