Wielka Brytania zawiesza wymogi w zakresie sprawozdawczości RTS 27 na pozostałą część roku

forex-generator

Wielka Brytania zawiesza wymogi w zakresie sprawozdawczości RTS 27 na pozostałą część rokuThe brytyjski organ nadzoru finansowego tymczasowo wstrzymał wymogi dla firm dotyczące dostarczania szczegółowych informacji na temat jakości wykonania w sprawozdaniach RTS 27 wkrótce po tym, jak UE potwierdziła podobne plany.

Financial Conduct Authority (FCA) potwierdził w oświadczeniu, że firmy nie muszą już sporządzać rts 27 raportów o najlepszych wykonaniach po brexicie, ponieważ dane w nich zawarte mogą być mylące.

Dodała, że następny zestaw sprawozdań będzie oparty na nieaktualnych, przedbrexitowych danych, które są mało używane dla uczestników rynku.

FCA jest obecnie w trakcie przygotowywania konsultacji, które rozważą przyszłe wymogi dla firm do sporządzania sprawozdań i oczekuje, że decyzja zostanie podjęta do końca tego roku.

“Obecnie przygotowujemy konsultacje dotyczące obowiązku sprawozdawczego RTS 27, w celu jego zniesienia, biorąc pod uwagę obawy, które zostały wyrażone wokół wartości, jaką te sprawozdania wnoszą do rynku i konsumentów, oraz obciążeń związanych z ich produkcją”, powiedział FCA. 

Badania i badania wykazały, że ogólnie uczestnicy rynku uważają, że wymagania sprawozdawcze RTS 27 dotyczące jakości wykonania są czasochłonne i trudne do wyprodukowania. Jedno z badań przeprowadzonych pod koniec 2018 r. wykazało, że ponad połowa firm nie sporządzała sprawozdań RTS 27, mimo że ma do tego prawny obowiązek.

W ostatnich miesiącach Wielka Brytania stale wprowadza bardziej elastyczne podejście do regulacji UE, ponieważ wygląda na to, że po brexicie rośnie zainteresowanie rynkami brytyjskimi.

Na początku tego miesiąca złagodził przepisy ograniczające ciemny handel akcjami, próbując odzyskać 6 miliardów euro wolumenów obrotu, które przesunęły się z Londynu do UE na początku tego roku.

Post UK zawiesza RTS 27 wymagania sprawozdawcze na resztę roku pojawił się pierwszy na HANDLU.