Współzałożyciele Bitmex nakazali zapłacić 10 milionów dolarów za nielegalnie działającą platformą pochodnych kryptowalut

Główna » Rozporządzenie » Współzałożyciele Bitmex nakazali zapłacić 10 milionów dolarów za nielegalnie działającą platformą pochodnych kryptowalut
Wysłany przez:
forex-generator

Współzałożyciele Bitmex Arthur Hayes, Benjamin Delo i Samuel Reed zostali nakazani zapłacić 10 milionów dolarów za cywilne karę pieniężną przez amerykański sąd rejonowy za nielegalne prowadzenie platformy kryptowaluty i instrumentów pochodnych.

Kary dotyczą oskarżeń od października 2020 r., Które stwierdzono, że od co najmniej końca 2014 r. Podmioty i założyciele platformy prowadziły z klientami z USA nielegalnie poprzez bezprawne akceptowanie od nich zamówień i funduszy na handel kryptowalut, w tym instrumenty pochodne na temat bitcoinów, Ether i Litecoin.

Inne opłaty obejmują prowadzenie obiektu do handlu lub przetwarzania swapów bez zatwierdzenia przez amerykańskiego CFTC na działanie jako wyznaczone rynki kontraktowe (DCM) lub zakład wykonania wymiany (SEF).

Bitmex jest również oskarżany o działanie jako sprzedawca Komisji Futures (FCM) bez rejestracji regulatora, nie wdrażając Program informacyjny klienta (CIP) i Know-Your-Customer (KYC) oraz brak wdrożenia programu przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) uznanym za odpowiedni przez regulator.

CFTC rozwiązał akcję przeciwko podmiotom Bitmex w drodze nakazu zgody z sierpnia ubiegłego roku, w którym zarejestrowała karę pieniężną w wysokości 100 milionów dolarów.

“W miarę wzrostu rynków aktywów cyfrowych Komisja nadal aktywnie wykorzystuje swój istniejący organ egzekucyjny w przestrzeni towarowej aktywów cyfrowych w celu ochrony klientów i upewnienia się, że te rynki wschodzące są wolne od oszustw i manipulacji”, powiedział prezes CFTC Rostin Behnam.

“Jest to kolejny przykład, w stosownych przypadkach, w stosownych przypadkach, aby komisja podjęła decydujące działania w celu zapewnienia, że ​​cyfrowe platformy handlowe instrumentów pochodnych są zgodne z ustawą o wymianie towarów i przepisom Komisji”.

Post Bitmex współzałożyciele zamówili zapłatę 10 milionów dolarów W przypadku nielegalnie działającej platformy instrumentów pochodnych kryptowalut pojawiła się najpierw w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*